هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 5 فروردين 1399
ساعت 01:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 17 خرداد 1389 ساعت 18:28
دوشنبه 17 خرداد 1389 22:58 ساعت
2010-6-7 18:28:55
شناسه خبر : 36487

دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان، پيشنهاد اعزام كشتي‌هاي حامل كمك‌هاي مردمي به غزه را از خليج فارس و با همكاري كشورهاي منطقه مطرح كرد.

به گزارش فارس به نقل از دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي، در ديداري كه امروز بين سعيد جليلي دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان و علي العيساوي رئيس مجلس عمان صورت گرفت، طرفين ضمن ابراز خرسندي از همكاري‌هاي منطقه‌اي، بر گسترش روابط بين دو كشور تأكيد كردند.
 

نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به حمله وحشيانه رژيم صهيونيستي به ناوگان آزادي غزه، افزود: دفاع از فلسطين،‌ دفاع از آزادي و حقوق همه ملت‌هاست و امروز ما شاهد آغاز حركت جهاني براي دفاع از مردم فلسطين هستيم.
 

جليلي در ادامه افزود:‌ در زمينه خلع سلاح نيز يك مطالبه جهاني براي خلع سلاح قدرت‌ها به ويژه رژيم صهيونيستي آغاز شده است كه نمونه آن را در محكوميت رژيم صهيونيستي در كنفرانس بازنگري ان پي تي مشاهده كرديم.
 

دبير شوراي عالي امنيت ملي، پيشنهاد راه اندازي كشتي‌هاي حامل كمك‌هاي مردمي به غزه را از خليج فارس و با همكاري كشورهاي منطقه مطرح كرد كه مورد استقبال رئيس مجلس عمان قرار گرفت.
 

رئيس مجلس عمان نيز ضمن حمايت از دستاوردهاي هسته‌اي صلح آميز جمهوري اسلامي ايران، سرآغاز پيشرفت‌هاي ايران را در زمينه‌هاي مختلف با نهضت امام خميني (ره) بيان داشت و ايشان را سرمنشاء تغييرات اساسي در منطقه از جمله دفاع از حقوق مردم فلسطين دانست.
 

وي با اشاره به حماقت رژيم صهيونيستي موضوع حمله به كاروان آزادي، اين فرصت را عاملي براي وحدت بيشتر كشورهاي اسلامي دانست.
 

علي العيساوي و هيئت همراه از مجلس عمان همچنين خواستار توسعه مناسبات و تعاملات فيمابين شدند.
 

دو طرف همچنين در زمينه تحولات منطقه‌اي و گسترش همكاري‌هاي فيمابين به مذاكره پرداختند.