هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 28 شهريور 1400
ساعت 07:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 16 خرداد 1389 ساعت 11:45
يكشنبه 16 خرداد 1389 16:15 ساعت
2010-6-6 11:45:03
شناسه خبر : 36307
با اين حال، علي مطهري از جايگاه وكيل مدافع سران فتنه كه به تعبير رهبر انقلاب مرتكب جرم بزرگ زير سؤال بردن انتخابات و هتك آبروي نظام اسلامي شدند، در تمام اظهارنظرهاي خود پيرامون حوادث پس از انتخابات كوشيد با اتهام‌زني عليه رئيس‌جمهور و به‌كار بردن عامل فتنه براي وي، قبح جرم بزرگ سران فتنه را كاهش دهد.

علي مطهري براي چندمين بار از جايگاه وكيل مدافع سران فتنه به رئيس‌جمهور قانوني كشور اهانت كرد و اين بار، اهانت به رهبر انقلاب و مردم را نيز چاشني نوشته كوتاه و موهن خود كرد.

به گزارش رجانيوز، مطهري روز گذشته در يادداشتي كه براي سايت تابناك نوشت، از رئيس‌جمهور با تعابير سخيفي مانند "كودك" و "عامل فتنه" ياد كرد و در تعريض به سخنان رهبر انقلاب در خطبه‌هاي نمازجمعه كه به تفصيل در خصوص ماجراي طلحه و زبير در صدر اسلام در تبيين اصل "ملاك و معيار قضاوت حال فعلي افراد است" سخن گفته بود و همچنين در اهانت صريح به جمعيت انبوه معترض به سيد حسن خميني نوشت:

«آقایانی که اصرار بر شبیه سازی حوادث امروز با حوادث صدر اسلام دارند آیا صحیح می دانند که آنها و دار و دسته شان را به سپاه عمر سعد و ابن زیاد تشبیه کنیم که در روز عاشورا با ایجاد سر و صدا اجازه نمی دادند نوه پیغمبر سخن بگوید؟ در روزی که باید از وحدت سخن رانده می شد، پروژه تفرقه اجرا شد و این به صلاح کشور نبود.»

مطهري در بخش ديگري از اين يادداشت با اوج دادن هتاكي عليه رئيس‌جمهوري اسلامي ايران نوشته است:

«اگر قوه قضاییه عوامل فتنه انتخاباتی 88 یعنی آقایان موسوی، کروبی و احمدی نژاد را به طور همزمان محاکمه می کرد و مجازات هریک را به نسبت جرم آنها اعلام می نمود در 14 خرداد 89 این اتفاق نمی افتاد. احمدی نژاد مانند کودک عزیزکرده یک خانواده شده است که هرچه دیگران را اذیت می کند مورد تشویق قرار می گیرد.»

اين اولين باري نيست كه علي مطهري به رئيس‌جمهوري كه با رأي بي‌سابقه 25 ميليون نفر از ايرانيان رئيس قوه مجريه شده است، اهانت مي‌كند. اهانت‌هاي مطهري به رئيس‌جمهوري البته در يك سال گذشته اوج گرفته و در شرايطي كه آيت‌الله صادق لاريجاني رئيس قوه قضائيه بر برخورد با افرادي كه به سران قوا توهين مي‌كنند، تأكيد دارد و حتي براي مديرعامل سابق خبرگزاري جمهوري اسلامي به‌خاطر يادداشتي كه كمتر از 50 دقيقه بر روي خروجي اين خبرگزاري بود و مطالبي حاوي توهين ضمني به علي لاريجاني رئيس مجلس داشتد، در دادگاه بدوي چهار ماه حبس درنظر گرفته شده است، كوچك‌ترين برخورد يا احضاري در قبال اظهارات موهن مطهري انجام نشده است.

مطهري طي يك سال گذشته بارها ادعا كرده كه احمدي‌نژاد نيز در فتنه سال گذشته شريك بوده و دليل ادعاي خود را سخنان رئيس‌جمهور در مناظره با ميرحسين موسوي عنوان كرده است. اين در حالي است كه با گذشت يك‌سال، افكار عمومي با شواهد غيرقابل انكاري نسبت به درستي سخنان رئيس‎جمهور مطمئن شده‌اند.

سفر بي‌بازگشت مهدي هاشمي به لندن و برخي كشورهاي خاورميانه با ادعاي رسيدگي به امور دانشگاه آزاد و ادامه تحصيل در حالي كه وي بنا بر اعترافات متهمان اغتشاشات جزء نقش‌آفرينان كليدي اين حوادث بوده است، حضور مكرر فائزه هاشمي در آشوب‌ها و دعوت و تحريك آشوبگران به ادامه رفتارهاي غيرقانوني خود، جلسات محرمانه آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني با سران فتنه و قانون‌شكنان از همان فرداي انتخابات سال گذشته و اسناد و شواهد فراوان ديگر كه دراختيار دستگاه‌هاي امنيتي است، حاكي از صحت نظر احمدي‌نژاد در مناظره با موسوي مبني بر اين بود كه صحنه‌گردان اصلي رقباي وي هاشمي رفسنجاني است. دكتر احمدي‌نژاد در بخش ديگري از اين مناظره به تخلفات فرزندان هاشمي نيز اشاره كرده بود.

با اين حال، علي مطهري از جايگاه وكيل مدافع سران فتنه كه به تعبير رهبر انقلاب مرتكب جرم بزرگ زير سؤال بردن انتخابات و هتك آبروي نظام اسلامي شدند، در تمام اظهارنظرهاي خود پيرامون حوادث پس از انتخابات كوشيد با اتهام‌زني عليه رئيس‌جمهور و به‌كار بردن عامل فتنه براي وي، قبح جرم بزرگ سران فتنه را كاهش دهد.

وي در يادداشت روز گذشته خود همچنان كه طي يك سال اخير تلاش كرده است به هيچ وجه متعرض هاشمي رفسنجاني نشود، از اينكه جمعيت انبوه حاضر در مرقد مطهر امام(ره) با شعارهاي انقلابي خود سيد حسن خميني را دعوت به بازگشت به راه امام و فاصله گرفتن از سران فتنه كردند، به‌عنوان يك حادثه تلخ ياد كرده و مردم شعاردهنده را به سپاه عمرسعد و ابن‌زياد تشبيه كرده است.

اين تشبيه نابجا در حالي است که سيدالشهدا(ع) روز عاشورا قصد روشنگري در باب مظالم حکومت جور يزيد و يادآوري سابقه انتساب خود به خاندان وحي و سفارشات پيامبر اکرم(ص) را داشتند. در حالي که مقايسه فردي مانند سيد حسن مصطفوي با سيدالشهدا و تشبيه جمعيت انبوه معترض به وي به سپاه عمر سعد و ابن‌زياد، در حالي که وي اساساً اراده‌اي براي پاسخگويي در خصوص عملکرد تاريک خود در طول يک سال اخير و همراهي با سران فتنه را نداشت، کاملاً نادرست است.

روز جمعه هنگامي سيد حسن خميني با تغيير برنامه مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)، پس از رئيس‌جمهور پشت تريبون قرار گرفت و خواست دقايقي سخنراني كند، با واكنش جمعيت انبوه در مرقد مطهر و صحن‌هاي اطراف مواجه شد، به طوري كه نتوانست سخنراني خود را تمام كند.

البته وجه اشتراك دلسوزي ديگر علي مطهري غير از وكيل مدافعي سران فتنه، با سيد حسن خميني اين است كه هر دوي اين افراد شهرت خود را مرهون انتساب خود به يك شخصيت بزرگ هستند. وگرنه آقاي مطهري نه از حيث علمي از برجستگي ويژه‌اي برخوردار است (به گواه دانشجويان دانشكده الهيات دانشگاه تهران مبني بر كلاس‌هاي خسته‌كننده و كم‌نكته وي) و نه از جهت سياسي پختگي لازم را دارد، بلكه به‌شدت تحت تأثير نظرات اطرافيان خود است.