هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 22 آبان 1398
ساعت 00:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 آبان 1387 ساعت 17:48 2008-10-29 17:48:05
شناسه خبر : 3623

نماینده عدالتخواه مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، پس از آنکه از توزیع مبالغی به اسم كمك به مساجد توسط مدیرکل پارلمانی دولت آگاه شد، به شدت با وی برخورد کرد.

به گزارش رجانیوز، در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس، علی اصغر زارعی نماینده تهران با اطلاع از اقدام زشت مدیرکل پارلمانی دولت که تحت عنوان کمک به مساجد حوزه های انتخابیه نمایندگان در حال پرداخت مبالغی به برخی از آنان بود و ضمن پرداخت چک ها از آنان برای عدم رأی به استیضاح کردان درخواست می کرد، به وی تذکر داد و سپس به شدت با او برخورد کرد.

زارعی عضو اصلی نمایندگان طیف حامیان دولت در مجلس است و این اقدام بجا و قاطع وی با استقبال نمایندگان اصولگرای مجلس روبرو شده است.

سایت متعلق به احمد توکلی نیز با اشاره به این ماجرا خبر داد: «اين فرد در قبال ارائه چك 5 ميليون توماني كه با نيت ظاهري كمك نمايندگان به مساجد صورت مي‌گرفت از نمايندگان استيضاح كننده وزير كشور درخواست امضاء دو رسيد را مي‌كرد كه متن رسيد دوم در زير رسيد اولي استتار شده بود. با مشكوك شدن نمايندگان به اين اقدام يكي از آنها درخواست رويت برگه دوم را مي‌كند كه با امتناع اوليه فرد فوق الذكر مواجه مي‌شود اما با اصرار و سماجت نماينده مجلس مجبور به ارائه رسيد دوم شده و مشخص مي‌شود كه محتواي اين رسيد اعلام انصراف از استيضاح كردان بوده كه مي‌خواستند به عنوان رسيد پول، به امضاءنمايندگان برسانند. گفتني است هم اكنون يكي از اين چك‌ها و رسيد دوم در دست يكي از نمايندگان است كه در صورت تكذيب موضوع از طرف آقايان آن را منتشر خواهيم كرد.»

در اين زمينه يكي از طراحان استيضاح كردان با اشاره به اقدام مدير كل دفتر دولت در مجلس (زير مجموعه معاونت حقوقي و پارلماني رئيس جمهور) براي پرداخت چك 50 ميليون ريالي، ضمن امتناع از پذيرفتن اين پيشنهاد و پس نگرفتن امضاي استيضاح كردان، توضيحاتي را ارائه كرد.

عوض حيدرپور نماينده مردم شهرضا در مجلس در گفتگو با فارس با اشاره به انتشار اخباري در برخي از رسانه‌ها مربوط به ضرب و شتم مدير كل دولت در مجلس توسط يكي از نمايندگان ضمن دروغ دانستن اين اخبار گفت: اين امر به من نسبت داده شده، اما اصلا دعوايي از جانب بنده نبوده و قضيه به اين شرح است كه عباسي مدير كل دولت در مجلس روز گذشته نزد بنده آمد و رسيدي را مربوط به كمك 5 ميليوني به مساجد را براي امضا ارائه داد و بعد از امضاي دو برگه رسيد به وي گفتم چرا دو عدد رسيد را بايد امضا كنم كه گفت معمولا دو رسيد را دريافت مي‌كنيم.

وي با بيان اينكه در حال رفتن به صحن مجلس به اين فكر كردم كه امضاي دو رسيد غير طبيعي است و معمولا بايد يك رسيد را امضا كرد، گفت: براي همين مجددا به دفتر دولت مراجعه كردم و به مسئول مربوطه گفتم چرا دو رسيد را از بنده گرفتيد كه آن مسئول در جواب گفت ما يك رسيد دريافت مي‌كنيم، اگر كاغذ ديگري را امضا كرده‌ايد دست عباسي است و در اختيار ما نيست.

نماينده مردم شهرضا در مجلس با تأكيد بر اينكه به مجرد اينكه عباسي را پيدا كردم به وي گفتم كاغذ دومي را كه امضا كردم، كجاست؟ عباسي همان موقع با بيتابي گفت "اشتباه كرده‌ام" و بلافاصله ادامه داد "مرا حلال كنيد".

حيدرپور با بيان اينكه با اصرار عباسي از وي گذشت كردم اما كاغذ را از او پس گرفتم، گفت: بعد از مشاهده رسيد دوم، ديدم كه كاغذي را از من امضا گرفتند كه خطاب به لاريجاني از امضاي خود براي استيضاح كردان انصراف داده‌ام و خطاب به عباسي گفتم كه اين زشت‌ترين كار رابط دولت است كه در مجلس مي‌تواند با نمايندگان داشته باشد.

نماينده مردم شهرضا با تاكيد بر اينكه امروز صبح با لاريجاني در اين رابطه صحبت كردم و ماوقع را توضيح دادم كه عباسي چنين كاري كرده است و گفتم خواهان تذكر كتبي يا شفاهي هستم كه لاريجاني پاسخ داد اين كار در حدي است كه بايد تذكر شفاهي بدهيد و منعي وجود ندارد و فقط نوبت براي تذكر دادن بگيريد.

حيدرپور افزود: در همين اثنا لاريجاني مجلس را ترك كرد و ابوترابي به جاي وي جلسه را اداره كرد.

وي با اشاره به اينكه در ادامه حميد رسايي نماينده تهران نزد من آمد و از بنده خواست كه از تذكر دادن منصرف شوم و گفت كه انجام اين تذكر به صلاح مجلس نيست و به ضرر دولت است و يك كپي از نامه را از بنده براي ارائه به رئيس‌جمهور دريافت كرد و اظهار داشت كه از رئيس‌جمهور مي‌خواهم كه به عباسي و مسئول وي در اين رابطه تذكر دهد.

نماينده شهرضا تصريح كرد: بعد از سخنان حميد رسايي چون بنده براي تذكر وقت گرفته بودم، از ابوترابي‌فرد خواستم تذكر دهم كه ابوترابي‌فرد گفت با يكي دو نفر مشورت كنيد اگر صلاح بود تذكر دهيد كه در همين اثنا رسايي دوباره مراجعه كرد و ما به دفتر دولت رفتيم.

حيدرپور تاكيدكرد: در دفتر دولت رسايي، عباسي، زارعي، ابطحي و فتحي‌پور حضور داشند كه در آن جلسه شرح ما وقع روز گذشته را شرح دادم و آقايان حاضر در جلسه توجيه شدند كه عباسي خطا كرده است و بعد از آن از جلسه خارج شدم و زماني كه به صحن مجلس آمدم زمان قانوني صحن تمام شده بود و فرصتي براي تذكر به دست نيامد.

بخاطر تخلف از رويه دولت نهم با فرد متخلف برخورد كردم

نماينده مردم تهران در مجلس گفت: براي پيشگيري از تخلف‌ و خطاهايي كه مخالف رويه دولت نهم آن هم در خانه امن ملت است، با مديركل دفتر دولت در مجلس برخورد كردم.


علي‌اصغر زارعي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرگزاري فارس در مورد اتفاقات پيش آمده در مورد اعطاي چك‌هاي 5 ميليوني براي كمك به مساجد كشور به نمايندگان مجلس و حواشي مرتبط با آن، اظهار داشت: امروز صبح پس از مراجعه به مجلس متوجه شدم كه آقاي رسايي پيگير اقدام غيراخلاقي يكي از كاركنان "دفتر دولت در مجلس" هست، بعد از اينكه در جريان قضيه قرار گرفتم از آنجايي كه اين روش و اقدام را بر خلاف رويه دولت محترم مي‌دانستيم، ابتدا با فرد خاطي برخورد كرديم.

وي در اين رابطه افزود: مسئله هم اين است كه يكي از اين كاركنان در "دفتر دولت در مجلس" وقتي كه در هنگام پرداخت چك كمك‌هاي 5 ميليوني براي مساجد حوزه‌هاي انتخابيه، هنگام اخذ رسيد، امضاي دو برگه را از دو نفر از نمايندگان گرفته كه يكي از برگه‌ها مربوط به امضاي پس گرفتن استيضاح بوده، اين نمايندگان شكايت داشتند از اينكه اطلاع از موضوع نداشته‌اند و گرفتن اين امضا را خلاف روش اخلاقي مي‌دانستند.

زارعي اضافه كرد: با آقاي رسايي، موضوع را كه از دفتر رياست جمهوري پيگيري كرديم، مشخص شد كه جناب رئيس‌جمهور در جريان اهداي اين كمك‌ها از طريق "دفتر دولت در مجلس"، آن هم در اين شرايط قرار ندارند و قرار شد خودمان بيشتر موضوع را پيگيري كنيم، ابتدا پيگيري كردم كه آيا دفتر رياست جمهوري از اين اقدام مطلع شده‌اند كه اينگونه نبود، از دو نماينده درخواست كرديم كه در حضور فرد خاطي، قضيه را تعريف كنند و بعد پيگيري‌ها هم نشان داد كه اين فرد دچار اشتباه شده و اين كار خلاف و غيراخلاقي را انجام داده است.

نماينده مردم تهران در مجلس ادامه داد: ما تا اينجاي مسئله پيش رفتيم، كماكان هم قضيه را دنبال مي‌كنيم، جناب رئيس جمهور هم در سفر استاني هستند و به نحوي موضوع را حتماً به استحضار ايشان خواهيم رساند و پيگيري خواهيم كرد.

وي در پاسخ به اين سئوال كه آيا برخوردي با فرد خاطي داشته‌ايد، اظهار داشت: بله من در واقع به دليل اينكه روش فرد با روش دولت هيچ سازگاري ندارد و وي هم قبول كرد، در ابتدا كه من با او برخورد كردم، بلافاصله عقب‌نشيني كرد، ولي اينكه الان ايشان رفته بيمارستان، صحت ندارد، با وي برخورد كردم براي پيشگيري از چنين خلاف و خطاهايي كه مخالف رويه دولت نهم مي‌باشد آن هم در خانه امن ملت.

زارعي در پاسخ به اين سئوال كه آيا نمايندگان به رسيدها و متن آن توجه نمي‌كرده‌اند، عنوان كرد: اين رسيد چك با كاغذ پشت سري كه براي پس گرفتن استيضاح بوده، پشت سر هم گذاشته شده بوده، ‌فرض فرد خاطي هم بر اين بوده كه نماينده اين دو تا را امضا مي‌كند، اگر متوجه شد كه مربوط به استيضاح است و دلش خواست كه امضا نمي‌كند.
زارعي تصريح كرد: اين كار در واقع يك نوع سوءاستفاده از اعتماد نماينده به "دفتر دولت در مجلس" بوده است كه اين كار هم در خصوص دو نفر اينطوري با خطا انجام شده، ولي اين كمك‌‌هاي اهدايي به مساجد را تعداد بيشتري دريافت كرده‌اند.