هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 5 ارديبهشت 1396
ساعت 17:15
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 12 خرداد 1389 ساعت 23:00 2010-6-2 23:00:22
شناسه خبر : 36187
اين نمايش عظيم ملت و حماسه بزرگ بر دشمنان گران آمده و در صدد تلخ كردن كام مردم برآمدند و با پيوند جريانهاي ضد انقلاب داخل و خارج و حمايت همه جانبه دشمنان قسم خورده دست به فتنه گري و ناامني زدند و عده اي غافل و بي بصيرت هم اگر چه با انگيزه هاي متفاوت، آتش اين فتنه را شعله ور تر كردند.

شامگاه چهارشنبه دوازدهم خرداد مقارن با شب ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با درخواست رئيس قوه قضائيه با عفو و تخفيف مجازات تعدادي از محكومان نادم حوادث پس از انتخابات موافقت كردند.

به گزارش رجانيوز، آيت‌الله آملي لاريجاني در نامه‌اي به محضر رهبر انقلاب اين درخواست را مطرح كرد.

متن نامه رئيس قوه قضائيه به شرح زير است:

متن نامه آيت الله آملي لاريجاني به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

محضر مبارك رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه اي(ادام الله ظله الوارف)

با اهداي سلام و تحيات و با عرض تبريك فرا رسيدن ايام ولادت با سعادت دخت گرامي نبي مكرم اسلام (ص) و تقارن اين عيد خجسته با ولادت حضرت امام خميني(ره)، با گذشت بيش از سه دهه از انقلاب اسلامي، پايه هاي نظام اسلامي آنچنان مستحكم و ريشه در اعماق انسانهاي مؤمن دوانيده كه بفضل الهي و با رهبري ولي فقيه و حمايت بي دريغ امت، بر همه توطئه ها و مشكلات فائق آمده و صراط تعالي را مي پيمايد.

در سال گذشته در دهمين انتخابات رياست جمهوري،‌ مردم دين مدار و انقلابي حماسه اي ديگر آفريدند و جلوه اي از دموكراسي واقعي و مردم سالاري ديني را در ايران اسلامي به نمايش گذاشته و عليرغم تبليغات گسترده دشمنان و بدخواهان، با حضور چهل ميليوني در انتخاباتي كم نظير و در كمال آزادي شركت كرده و با اكثريت قاطع فرد مورد نظر خود را انتخاب كردند.

اين نمايش عظيم ملت و حماسه بزرگ بر دشمنان گران آمده و در صدد تلخ كردن كام مردم برآمدند و با پيوند جريانهاي ضد انقلاب داخل و خارج و حمايت همه جانبه دشمنان قسم خورده دست به فتنه گري و ناامني زدند و عده اي غافل و بي بصيرت هم اگر چه با انگيزه هاي متفاوت، آتش اين فتنه را شعله ور تر كردند و با هنجارشكني و زير پا گذاشتن قانون براي مردم و نظام زحمت ايجاد كردند و مال و جان مردم را مورد تعرض قرار دادند كه حسب وظيفه دستگاه‌هاي امنيتي، انتظامي و قضايي با فتنه گران و قانون شكنان و عوامل نا امني برخورد كردند.

با روشن شدن ماهيت فتنه و بر ملا شدن نقشه دشمنان عده اي از اين افرادِ فريب خورده به خود آمده و از كرده خود پشيمان و اظهار ندامت و درخواست عفو دارند. در اجراي بند 11 از اصل قانون اساسي به شرح ليست پيوست، صورت اسامي 81 نفر از محكومان محاكم عمومي و انقلاب مورد بررسي واقع و واجد شرايط لازم جهت برخورداري از عفو و يا تخفيف مجازات تشخيص داده شده اند كه در صورت تصويب مقام عالي اقدام مي‌گردد.

و الامر اليكم و السلام عليكم و رحمت الله و بركاته

صادق لاريجاني

پاسخ حضرت آيت الله خامنه اي به درخواست رئيس قوه قضائيه به اين شرح است:

بسمه تعالي
با سلام و تبريك با پيشنهاد جنابعالي موافقت ميشود. والسّلام عليكم و رحمت الله

سيّدعلي خامنه اي
12/خرداد ماه/1389

عفو اين تعداد از محكومان در شرايطي است كه دادستان تهران دو روز قبل در گفت‌وگويي با تأكيد بر اينكه عفو اين متهمان از موضع اقتدار و رأفت نظام اسلامي انجام مي‌شود، افزود: شرط عفو و يا تخفيف مجازات اين محكومان درخواست عفو و احراز و ابراز ندامت آنان است.

وي همچنين گفت: از نظر قانون اساسي پيشنهاد عفو محکومان از وظايف ذاتي رياست قوه قضائيه است و بعد از حضور شکوهمند مردم در راهپيمايي روز 22 بهمن سال 88 و نشان دادن اقتدار نظام در برخورد با فتنه گران، دستور بررسي عفو محکوماني که ابراز ندامت کرده‌اند و داراي شرايط مقرر در قانون هستند از سوي رياست محترم قوه قضائيه به مسوولان قضايي ابلاغ شد.

عباس جعفري دولت‌آبادي افزود: در اين رابطه جلسات متعددي در قوه قضائيه تشکيل شده و با توجه به اينکه عفو امري کارشناسي و فني است و مستلزم اخذ نظرات کارشناسي و احراز ندامت محکومان و ارزيابي آخرين وضعيت افراد مشمول عفو است، قوه قضائيه با اخذ نظرات نهادها و مسوولان ذيربط اقدام، و فهرست نهايي محکومان مشمول عفو را تهيه کرده که به زودي توسط رياست قوه قضائيه براي مقام معظم رهبري ارسال خواهد شد.

دادستان تهران اضافه کرد: اين عفو از موضع اقتدار نظام انجام گرفته و صرفا نادماني را شامل مي‌شود که درخواست عفو داشته باشند.همچنين فهرست افراد مشمول عفو پيشنهادي متناسب با نوع محکوميت، وضعيت محکومان و رفتار آنان تهيه شده است و اين اقدام قوه قضائيه نشانگر چهره عدالت و رافت نظام اسلامي پس از مجازات خطاکاران است و نشان مي‌دهد که آنها پس از ظلم بزرگي که نسبت به نظام مرتکب شدند، با ابراز ندامت مي‌توانند از رافت اسلامي برخودار شوند.

جعفري پس از انتشار موافقت رهبر انقلاب با درخواست رئيس قوه قضائيه، با ارسال نامه اي به رئیس زندان اوین، دستور آزادي آن دسته از محکومان یاد شده مشمول عفو مقام معظم رهبري را که در زندان به سر مي برند، صادر کرد و مقرر شد زندانیان مشمول عفو مقام معظم رهبری شامگاه روز چهارشنبه از زندان آزاد شوند.

تا لحظه تنظيم اين خبر، اطلاعاتي درخصوص مشمولين عفو رهبر انقلاب منتشر نشده است. 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت