هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 مهر 1400
ساعت 10:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 خرداد 1389 ساعت 16:27
شنبه 1 خرداد 1389 20:57 ساعت
2010-5-22 16:27:17
شناسه خبر : 35146

شبکه ایران: بر خلاف آنچه در رسانه های اصلاح طلب بیان می شود، به نظر می رسد که اختلاف سران اصلاحات از مرحله "سلیقه" گذشته و به مرز "اختلافات اصولی" رسیده است.

پس از آنکه سید محمد خاتمی در دیدار با میرحسین موسوی داشته از لجاجت‌های و مواضع وی بویژه حمایت از تروریست های اعدامی گله کرد و رویکرد آقای موسوی را غیر قابل دفاع خواند، یک منبع آگاه از موضع گیری تند میرحسین علیه رئیس بنیاد باران خبر داد.

بر پایه این گزارش، اخیرا اعضای یک حزب اصلاح طلب به دیدار آقای موسوی رفته و با اشاره به بروز برخی اختلافات در میان سران فتنه، عنوان کرده اند: "شما با خاتمی و بزرگان اصلاحات در آستانه دوم خرداد نشستی برگزار کنید و اختلافات را کنار بگذارید. باید با کنار گذاشتن اختلافات ولو بصورت تاکتیکی، از مناسبتهای خرداد بیشترین استفاده را ببریم."

میر حسین موسوی نیز در پاسخ به حاضران گفته است: من همه حرف های شما را قبول دارم. باید تیم رهبری و عملیاتی خوبی داشته باشیم و همه را زیر یک چتر جمع کنیم.

وی در عین حال اظهار داشته است که "برخی اختلافات جزئی نیست منیت ها در برخی آقایان خیلی زیاد است. برخی که در زمان درگیری‌ها و اوج فشارها معلوم نبود کجا رفته بودند و مشغول چکاری بودند، الان وارد شده و دارند منم منم می کنند."

آقای موسوی گرچه نامی از آقای خاتمی نبرده اما در توضیح بیشتر سخنان خود عنوان کرده است: در آن زمان برخی آقایان در حال نامه نگاری برای گرفتن امتیاز برای خودشان بودند. حالا هم که تا حدودی آب ها از آسیاب افتاده خود را همه کاره می دانند و در فکر رهبری جنبش هستند.

رئیس بنیاد باران در سال گذشته و همزمان با آغاز ریزش هوادران طیف اصلاحات، دست به قلم شد و به یک مقام عالی رتبه نامه نوشت. هرچند آقای خاتمی در نتیجه فشار سیاسی سعی کرد این موضوع را کتمان کند اما بنابر گزارش های مختلف، وی در این نامه از افراطی گری‌های دیگر سران اصلاحات و همسویی آنان با دشمن گله کرده بود.

میرحسین در ادامه همچنین گفته است: این آقایان که حالا کروبی را مسخره می کنند و فردا هم قطعا نوبت من می‌شود بفرمایند برای کمک به این جنبش مردمی چکار کرده‌اند. آیا جز اینکه چوب لای چرخ این جنبش گذاشتند کار دیگری کرده‌اند؟ یکبار هم در صحبت‌هایشان حاضر نشدند از واژه جنبش سبز نام ببرند. در جلسات خصوصی که چه بد و بیراه‌ها به ما نگفتند. این آقایان از چشم مردم افتاده‌اند و بخاطر اینکارها مردم به آنها معامله‌گر می‌گویند."

وی در عین حال تلویحا عنوان کرده است که اگر خاتمی هوس ریاست نداشته باشد، ممکن است با او یک تصمیم جمعی بگیرد.