هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 مهر 1400
ساعت 11:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 22 شهريور 1400 ساعت 14:29
دوشنبه 22 شهريور 1400 14:25 ساعت
2021-9-13 14:29:41
شناسه خبر : 351012
مشاور نخست وزیر عراق گفت: عراق آماده میزبانی از ۵۰۰ ناظر خارجی است که بر روند انتخابات پارلمانی زودهنگام نظارت خواهند داشت.
مشاور نخست وزیر عراق گفت: عراق آماده میزبانی از ۵۰۰ ناظر خارجی است که بر روند انتخابات پارلمانی زودهنگام نظارت خواهند داشت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از الصباح، عبدالحسین الهنداوی مشاور ویژه نخست‌وزیر عراق در امور انتخابات، تأکید کرد که بیش از ۵۰۰ ناظر خارجی بر روند اجرای انتخابات در عراق نظارت خواهند داشت.
 
وی افزود: عراق آماده میزبانی از ۵۰۰ ناظر خارجی است.
 
مشاور الکاظمی اعلام کرد: ۱۳۰ ناظر از سازمان ملل و همین تعداد از اتحادیه اروپا و مابقی از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی و برخی از کشورهای دیگر ازجمله روسیه خواهد بود.
 
الهنداوی تأکید کرد که مسئولیت سازمان ملل و ناظران خارجی منحصر به نظارت بر روند اجرای انتخابات و ارزیابی نحوه رأی‌گیری می‌شود.
 
وی ابراز امیدواری کرد که این انتخابات به لحاظ نبود تقلب و تخلف و امنیت و اعتمادسازی بهتر از انتخابات‌های سابق عراق باشد.
 
الهنداوی درباره تشکل‌هایی که نسبت به مشارکت در انتخابات اعلام انصراف کرده‌اند گفت: هیچ درخواست رسمی به کمیساریای عالی مستقل انتخابات از جانب هیچ گروه سیاسی یا نامزدی نرسیده است. موارد اعلام انصراف همگی رسانه‌ای بوده است.
 
مشاور نخست‌وزیر عراق همچنین از تنظیم میثاق عملکرد انتخابات با همکاری سازمان ملل خبر داد و گفت که این میثاق تعهدی اخلاقی برای خودداری از هرگونه رفتاری است که به سلامت و شفافیت انتخابات آسیب بزند.
 
گفتنی است انتخابات پارلمانی پیش از موعد عراق قرار است در ۱۰ اکتبر ۲۰۲۱ برگزار شود.