هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 مهر 1400
ساعت 17:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 20 شهريور 1400 ساعت 16:09
شنبه 20 شهريور 1400 16:08 ساعت
2021-9-11 16:09:15
شناسه خبر : 350955
کلاهبرداران در پی اخاذی از هموطنان با عنوان ثبت نام و اعزام زوار به پیاده‌روی اربعین هستند.
کلاهبرداران در پی اخاذی از هموطنان با عنوان ثبت نام و اعزام زوار به پیاده‌روی اربعین هستند.
 
به گزارش رجانیوز، کلاهبرداران سایبری با ارائه تبلیغات کذب و فریبنده با عنوان ثبت نام و اعزام زوار به پیاده‌روی اربعین به‌دنبال سرقت اطلاعات بانکی و شخصی افراد هستند.
 
 
کاربران برای جلوگیری از سرقت اطلاعات بانکی و شخصی خود در فضای مجازی از نصب نرم‌افزار و یا کلیک بر روی لینک‌های ارسالی از طرف افراد ناشناس خودداری کنند.
 
گفتنی است که سازمان حج و زیارت پیش از این اعلام کرد که امسال با توجه به شرایط کرونایی حاکم هیچ گونه پیاده روی برای سفر به کشور عراق به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی نداریم و قرار است که سفر‌ها به صورت هوایی صورت بگیرد.
 
همچنین پیش از این سردار مهدی حاجیان سخنگوی ناجا نیز از مسدود بودن مرز‌های چهارگانه زمینی برای سفر به عراق خبر داده بود و اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های کرونایی و حفظ سلامت هموطنان عزیز مرز‌های چهارگانه زمینی با کشور عراق برای خروج عاشقان حسینی در ایام اربعین بسته است و هیچ گونه خدمات گذرنامه‌ای در این رابطه ارائه نمی‌شود.
 
سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه بر اساس اعلام ستاد مرکزی اربعین، دولت عراق با اعزام هوایی حداکثر ۳۰هزار زائر برای حضور در مراسم اربعین حسینی موافقت کرده که البته این افراد باید ۷۲ساعت قبل از سفر تست pcr مبنی بر سلامت را داشته باشند.
 
به هر حال هموطنان باید این نکات را مدنظر خود قرار بدهند تا گرفتار بساط چینی مجرمان قرار نگیرند و در این باره اموالشان به سرقت نرود.