هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 مهر 1400
ساعت 16:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 20 شهريور 1400 ساعت 10:19
شنبه 20 شهريور 1400 10:07 ساعت
2021-9-11 10:19:43
شناسه خبر : 350917
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: خودروهایی که بیش از ۳ میلیون تومان جریمه داشته باشند، توقیف می‌شوند.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: خودروهایی که بیش از ۳ میلیون تومان جریمه داشته باشند، توقیف می‌شوند.
 
به گزارش رجانیوز، سرهنگ جهانی در گفتگو با شبکه خبر درباره قوانین جدید راهور برای توقیف خودروها اظهار داشت: آنچه قبلاً اجرا می‌شد درباره خودروهایی بود که بالای یک میلیون تومان جریمه داشتند اما با ابلاغ جدید و افزایش جریمه‌ها مقرر شد از این به بعد خودروهایی که توقیف می‌شوند بالغ بر ۳ میلیون تومان جریمه برای آن‌ها ثبت شده باشد.
 
سرهنگ جهانی ادامه داد: در این ابلاغ جدید پیش بینی شده است خودروهایی که حامل خانواده هستند با وجود جریمه بالا توقیف نشوند ضمن اینکه به افرادی که بالای ۲ میلیون تومان جریمه دارند پیامک ارسال شده است.
 
وی تصریح کرد: ممکن است برخی چنین پیامی را دریافت نکرده باشند که شاید تلفن همراهی اعلام به پلیس تغییر کرده باشد یا اینکه خودرو به فرد دیگر واگذار شده و اطلاعات آن در سیستم ثبت نشده باشد.
 
جهانی ادامه داد: درباره افرادی که خط قرمزها را رعایت نمی‌کنند کوتاه نمی‌آییم یعنی افرادی که تخلفات حادثه ساز مثل سرعت، سبقت غیر مجاز و حرکات مارپیچ در جاده داشته باشند.
 
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: قطعاً با افرادی که با سرعت و سبقت بالا با جان خود و سرنشینان در جاده بازی می‌کنند بدون اغماض برخورد خواهیم کرد.
 
سرهنگ جهانی درباره امن‌ترین شرایط برای اطلاع از میزان جریمه‌ها گفت: بهترین راه مراجعه به سایت اینترنتی راهور ۱۲۰ است که از همین سایت می‌شود از میزان جریمه مطلع شویم ضمن اینکه شرایط پرداخت هم در سایت وجود دارد.
 
وی افزود: با توجه به گام جدی پلیس راهنمایی و رانندگی برای هوشمند سازی پلیس راهور در تهران دو مرکز میثم و خاوران برای تعویض پلاک و شماره گذاری اینترنتی کار می‌کنند.
 
سرهنگ جهانی تصریح کرد: خریدار و فروشنده می‌توانند با یک بار مراجعه به پلیس +۱۰ و احراز هویت از خدمات اینترنتی پلیس راهور بهره‌مند شوند.