هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 مهر 1400
ساعت 13:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 17 شهريور 1400 ساعت 13:02
چهارشنبه 17 شهريور 1400 13:00 ساعت
2021-9-8 13:02:08
شناسه خبر : 350853
ضریح جدید مقام دست چپ حضرت عباس (ع) که در بخش شمال شرقی حرم سقای دشت کربلا قرار دارد، به همت خادمان آن حضرت طراحی و ساخته شد.
ضریح جدید مقام دست چپ حضرت عباس (ع) که در بخش شمال شرقی حرم سقای دشت کربلا قرار دارد، به همت خادمان آن حضرت طراحی و ساخته شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، مقام دست چپ حضرت عباس (ع) یا همان کف العباس (ع) در شمال شرقی حرم سقای دشت کربلا قرار دارد و این مکان به عنوان محلی که دست چپ حضرت عباس (ع) از بدن جدا شد، شناخته می‌شود.
 
بر همین اساس، عاشقان زیارت کربلا و مردم این شهر، هنگام گذر از این مکان مقدس به کف العباس هم ادای احترام می‌کنند و آنجا در بین شیعیان جایگاه ویژه‌ای دارد.
 
 
 
در ماه‌های گذشته خادمان حرم حضرت عباس (ع) اقدام به طراحی و ساخت ضریح جدیدی برای مقام دست چپ حضرت عباس (ع) کردند که بدنه اصلی این ضریح جدید که هشت ضلعی در قطر سه متر و ارتفاع ۲.۵۸ متر طراحی شده، از قطعات فلزی و چوبی ساخته شده و دارای سازه‌ای از فولاد ضد زنگ با قطر ۲ میلی متر است.
 
روند ساخت ضریح جدید کف العباس به پایان رسیده است که قبل از نصب در محل خود، ابتدا قطعات این ضریح روی سازه قرار می‌گیرد و پس از بررسی و اصلاح، قطعات برای میناکاری و روکش شدن از یکدیگر جدا و مجدد در جای خود نصب می‌شود.
در ضریح جدید کف العباس آیاتی از سوره مبارکه مطففین هم نقش بسته و قرار است به زودی این ضریح جدید، جایگزین ضریح قبلی شود. در ادامه تصاویری از آماده‌سازی ضریح جدید کف العباس (ع) را مشاهده می‌کنید: