هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 مهر 1400
ساعت 17:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 17 شهريور 1400 ساعت 09:47
چهارشنبه 17 شهريور 1400 08:51 ساعت
2021-9-8 09:47:37
شناسه خبر : 350825
وزرای خارجه کشورهای ایران، چین، ازبکستان و تاجیکستان به دعوت وزارت خارجه پاکستان به منظور بررسی تحولات اخیر در افغانستان یک نشست مشترک برگزار می‌کنند.
وزرای خارجه کشورهای ایران، چین، ازبکستان و تاجیکستان به دعوت وزارت خارجه پاکستان به منظور بررسی تحولات اخیر در افغانستان یک نشست مشترک برگزار می‌کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از آناتولی، وزرای خارجه ایران، چین، ازبکستان و تاجیکستان به دعوت و همراهی مقامات اسلام آباد قرار است روز چهارشنبه (۱۷ شهریور / ‏‬ ۸ سپتامبر) با شرکت در یک نشست مجازی جدیدترین تحولات افغانستان را بررسی کنند.
 
گفتنی است که نشست مجازی روز چهارشنبه در ادامه نشست وزرای خارجه پنج کشور مذکور در روز دوشنبه برگزار می‌شود.
 
گفته شده که «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان ریاست این نشست را عهده دار خواهد بود.
 
طبق بیانیه وزارت خارجه پاکستان، در این نشست «به منظور رفع چالش‌های مشترک و شناسایی فرصت‌های در حال ظهور برای تضمین ثبات و رفاه منطقه‌ای، وضعیت در حالِ تغییر در افغانستان بررسی خواهد شد».
 
این بیانیه در ادامه می‌افزاید: «نشست مزبور این فرصت را برای همسایگان افغانستان فراهم خواهد کرد که برای هدف مشترک خود - (برقراری) صلح و ثبات در افغانستان با یکدیگر همکاری کنند، که این امر برای ایجاد پیوندهای قدرتمند اقتصادی و شناسایی دستورکار [برقراری] رابطه ضروری است».
 
این نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان در حالی برگزار می‌شود که گروه طالبان روز گذشته (سه شنبه) اعضای دولت موقت خود را معرفی کرد.