هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 26 شهريور 1400
ساعت 11:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 مرداد 1400 ساعت 08:26
يكشنبه 10 مرداد 1400 08:17 ساعت
2021-8-1 08:26:14
شناسه خبر : 349916
یکی از اعضای ارشد جنبش «کتائب حزب‌الله» گفت که گروههای مقاومت، نتایح گفت‌وگوی راهبردی بین بغداد و واشنگتن را به رسمیت نمی‌شناسند.
یکی از اعضای ارشد جنبش «کتائب حزب‌الله» گفت که گروههای مقاومت، نتایح گفت‌وگوی راهبردی بین بغداد و واشنگتن را به رسمیت نمی‌شناسند.
 
به گزارش رجانیوز، «سعد السعدی» از رهبران جنبش «کتائب حزب الله» عراق تأکید کرد که عملیات نظامی علیه اهداف آمریکا در عراق ادامه خواهد یافت.
 
السعدی به خبرگزاری «شفق نیوز» گفت که سخنان مربوط به «هر گونه آتش‌بس با آمریکا نادرست است».
 
وی تأکید کرد که نتایج دور چهارم گفت‌وگوی راهبردی بین بغداد و واشنگتن، یک گفت‌وگوی تحکم‌آمیز از سوی آمریکا در قبال دولت مصطفی الکاظمی بود.
 
این عضو ارشد حزب الله همچنین گفت که «گروه‌های مقاومت، نتایح این گفت‌وگو را نمی‌پذیرند؛ زیرا دروغ و فریب بود».
 
السعدی تصریح کرد که «گروه‌های مقاومت عراق به مقابله با پایگاهها و اشغالگری آمریکا با تمامی ابزارها و راههای نظامی و غیر نظامی ادامه خواهند داد».
 
در همین ارتباط، گروه‌های مقاومت عراق تهدید کردند که در صورت عدم خروج نظامیان تروریست آمریکا از این کشور، حملات خود را آغاز خواهند کرد.
 
یک منبع هماهنگ کننده در گروه‌های مقاومت عراق بعد از ظهر امروز شنبه گفت: «در هر لحظه امکان دارد درگیری آغاز شود؛ زیرا آمریکا در خروج از افغانستان جدی نیست».
 
وی تأکید کرد: «ما برای مقابله کاملا آماده هستیم. ما آغاز و پایان آن (درگیری) را تعیین می‌کنیم؛ زیرا آمریکا قصد دارد اراده مردم عراق و مطالبات آنان در پایان بخشیدن به اشغالگری را دور بزند».
 
این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دوشنبه هفته گذشته مدعی شد که «مأموریت رزمی» نیروهای این کشور در عراق، تا پایان سال جاری میلادی به پایان خواهد رسید و «مرحله تازه‌ای» از همکاری نظامی با بغداد آغاز خواهد شد.
 
گروههای مقاومت تأکید دارند که آمریکا در تلاش است به هر نحوی حضور خود را در عراق حفظ کند و به همین دلیل بارها هشدار داده‌اند که حضور اشغالگران آمریکایی را تحمل نمی‌کنند.