هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 مهر 1400
ساعت 15:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 مرداد 1400 ساعت 11:55
دوشنبه 4 مرداد 1400 10:45 ساعت
2021-7-26 11:55:43
شناسه خبر : 349820
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: این استان با توجه به رشد موالید و به تبع آن افزایش جمعیت دانش آموزی بیش از ۱۱ هزار معلم کمبود دارد.
 مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: این استان با توجه به رشد موالید و به تبع آن افزایش جمعیت دانش آموزی بیش از ۱۱ هزار معلم کمبود دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حمیدرضا رخشانی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از جمله استان‌هایی بوده که به دلیل پراکندگی جمعیت دارای بیشترین مشکل در حوزه نیروی انسانی است.
 
وی ادامه داد: با توجه نرخ بالای موالید در سیستان و بلوچستان سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار دانش‌آموز در این استان وارد آموزش و پرورش می‌شوند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: اگر برای حل مشکل کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی برنامه‌ریزی میان‌مدت و بلندمدت وجود نداشته باشد تا سال ۱۴۰۵ با ۱۸ هزار کمبود نیرو و ۲۷ هزار کلاس درس روبرو خواهیم بود.
 
وی تصریح کرد: به منظور جبران بخشی از نیازهای آموزش و پرورش استان در زمینه نیروی انسانی امسال ۳ هزار و ۴۱ نیرو از آموزش و پرورش استان خارج و ۵ هزار و ۶۰۷ نیروی جدید وارد این مجموعه می‌شوند.
 
رخشانی ادامه داد: همچنین در آزمون استخدامی سال جاری که ثبت نام آن از مردادماه آغاز خواهد شد آموزش و پرورش استان سهمیه جذب ۳ هزار و ۵۴۳ نیرو را گرفته است.
 
وی گفت: همچنین سهمیه جذب دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان یک‌هزار و ۸۱۷ نفر است.