هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 26 شهريور 1400
ساعت 10:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 3 مرداد 1400 ساعت 20:10
يكشنبه 3 مرداد 1400 20:05 ساعت
2021-7-25 20:10:47
شناسه خبر : 349786
حسینیه «کربلاء المقدسه» سال ۱۳۵۰ در قم به همت مرحوم آیت‌الله «سید محمدعلی حائری طبسی» بنا نهاده شد و امروز با گذشت پنج دهه به پایگاهی برای نشر معارف و محل اجتماع اهل ایمان تبدیل شده است.
حسینیه «کربلاء المقدسه» سال ۱۳۵۰ در قم به همت مرحوم آیت‌الله «سید محمدعلی حائری طبسی» بنا نهاده شد و امروز با گذشت پنج دهه به پایگاهی برای نشر معارف و محل اجتماع اهل ایمان تبدیل شده است.
حسینیه «کربلاء المقدسه» سال ۱۳۵۰ خورشیدی در قم به همت مرحوم آیت‌الله «سید محمدعلی حائری طبسی» بنا نهاده شد، امروز با گذشت پنج دهه به پایگاهی برای نشر معارف، اجتماع اهل ایمان و مواسات با اقشار مستضعف تبدیل شده است.
 
هم‌اکنون حجت‌الاسلام «سیدمرتضی حائری طبسی» به‌عنوان وصی پدر، تولیت حسینیه را بر عهده داشته و مجموعه را اداره می‌کند. در طول سال بیش از ۴۰۰ جلسه وعظ، مدح‌خوانی و مرثیه‌سرایی، بیان احکام و عقاید با شرکت هزاران مستمع در این مکان برگزار شده و ۶۹ دسته عزاداری در مناسبت‌های مختلف به‌سمت حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها حرکت می‌کند.
 
از ویژگی‌های منحصر به فرد حسینیه «کربلاء المقدسه» اطعام همه‌روزه بالغ بر ۵۰۰ نفر بر سر سفره اباعبدالله (ع) است؛ سنتی که در طول سی‌سال گذشته حتی در سخت‌ترین شرایط اقلیمی و معیشتی هم با تدبیر مدیران و سخاوت بانیان تعطیل نشده است؛ چراکه بسیاری از نیازمندان شهر تنها وعده غذای گرم خود را در همین حسینیه دریافت می‌کنند.
 
افزون بر پذیرایی از حاضران باید پنجاه جلسه مهدوی و دعای ندبه را نیز به فهرست فوق اضافه کرد.
 
تمرکز تولیت این حسینیه بر اکرام محبین اهل‌بیت (ع) و توجه به نیازهای معنوی آحاد جامعه، اقبال فراگیر علمای اعلام، نخبگان حوزوی، شخصیت‌های موجه، مقامات مسئول، معتمدین اصناف و همچنین نسل جوان را به همراه داشته است که استقبال انبوه از مراسم‌های جاری، شاهدی بر این مدعا می‌باشد؛ به‌گونه‌ای که خطبا و مداحان مطرح با شوق و انگیزه تمام در این محفل حضور می‌یابند.
 
 
با توجه به تغییر مدیریت و ارتقای سوگیری فرهنگی تعاملی در کادر اجرایی جدید، به‌نظر می‌رسد حسینیه «کربلاء المقدسه» ظرفیتی کم‌نظیر است که جا دارد مسئولان استانی و کشوری با بذل عنایت خاص، بر دامنه اثربخشی این مجموعه معظم بیفزایند.