هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 مهر 1400
ساعت 17:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 مرداد 1400 ساعت 13:00
شنبه 2 مرداد 1400 12:58 ساعت
2021-7-24 13:00:43
شناسه خبر : 349754
رئیس شوری اجرایی حزب الله لبنان گفت که حمایت‌های ایران در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی و پیام رهبر معظم انقلاب، حزب‌الله را برای پیروزی و ادامه نبرد امیدوار کرد.
رئیس شوری اجرایی حزب الله لبنان گفت که حمایت‌های ایران در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی و پیام رهبر معظم انقلاب، حزب‌الله را برای پیروزی و ادامه نبرد امیدوار کرد.
 
به گزارش رجانیوز، «سید هاشم صفی الدین»، رئیس شورای اجرایی جنبش حزب الله لبنان در ۱۵ سالگرد جنگ ۳۳ روزه و پیروزی در برابر رژیم صهیونیستی به جزئیات، شرایط جنگ و حمایت‌های ایران و شخص رهبر معظم انقلاب از لبنانی‌ها پرداخت.
 
سید هاشم صفی الدین که با شبکه المنار در برنامه «پانوراما النصر» (بخش دوم) گفتگو می‌کرد، درباره آشنایی و برخورد با شهید «حاج قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیرو‌های قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت که «ما در این جنگ اتاق‌های عملیات مختلفی در مقایسه با اتاق‌های عملیات نظامی داشتیم و با یکدیگر مکالمه داشتیم روزانه و حتی هر لحظه و ساعت با حاج قاسم چند بار صحبت کردم، هنگامی که به اتاق عملیات ملحق شد با حاج عماد و سید بزرگور (سید حسن نصرالله) بود. بعد از آنکه با حاج قاسم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی و سید بزرگوار صحبت کردیم، از نظر روحیه و معنویات مطمئن شدیم که جمهوری اسلامی پشت ما ایستاده و رهبر بزرگوار می‌خواهد بگوید که هر کاری [در این جنگ]بکنید همه امکانات و توان ایران در اختیار شماست و ما با شما هستیم.»
 
او در ادامه گفت که در اولین برخورد با حاج قاسم متوجه شده است که مردم در اولویت قرار دارند و این مسئله‌ای است که بر وی (شیخ صفی الدین) تأثیر گذاشته است؛ چرا که در نگاه شهید حاج قاسم سلیمانی، موضوع مردمی مسئله‌ای بود که نمی‌توانست به آن بی‌تفاوت باشد.
 
 
لحظه اعلام پیام رهبر معظم انقلاب توسط سید حسن نصرالله
 
رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در ادامه به نحوه مطلع شدن خود از پیام رهبر انقلاب به حزب الله و سید حسن نصرالله پرداخت و گفت: «یک بار تلفن زنگ خورد، حاج قاسم با سید بزرگوار داشت صحبت می‌کرد، سید خوشحال بود و گویا مژده‌ای داشت و خیلی خوشحال بود و من متوجه این حالت ایشان شدم. سید در تماس تلفنی خیلی مأنوس و خودمانی بود و درباره مسائلی می‌پرسید و درخواستی می‌کرد. من داشتم پیش خود درباره این خوشحالی می‌پرسیدم تا اینکه سید بزرگوار گفتند که رهبر بزرگوار پیامی فرستاده‌اند. این پیام پر از مژده‌ها و بشارت‌ها بود و محقق شد.»
 
وی تأکید کرد:کمک‌های معنوی ایران و رهبر انقلاب تأثیر زیادی بر روحیه ما و رزمندگان گذاشت و مقاومت ثابت کرد که توانایی زیادی دارد و در جنگ ۳۳ روزه نشان داد که می‌تواند وارد جنگ رسانه‌ای و روانی با دشمن شود.
 
وی ادامه داد: خداوند برای ما در این جنگ امکاناتی را فراهم کرد و جمهوری اسلامی ایران بزرگترین حامی ما در این جنگ بود.