هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 26 شهريور 1400
ساعت 11:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 تير 1400 ساعت 13:40
سه شنبه 29 تير 1400 13:29 ساعت
2021-7-20 13:40:03
شناسه خبر : 349690
مسکو از آزمایش موفقیت آمیز سیستم پدافند موشکی جدید روسیه در پایگاهی در غرب این کشور خبر داد.
گروه دفاعی_رجانیوز: وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که نسل جدید سیستم پدافند هوایی «اس-۵۰۰» را با موفقیت آزمایش کرده است.
 
وزارت دفاع روسیه در همین رابطه گفت: سیستم موشکی نسل جدید و پیشرفته «اس-۵۰۰» با شلیک به هدف بالستیکی که با سرعت بسیار زیاد در حرکت بود، در (پایگاه توسعه و پرتاب موشک) «کاپوستین یار» واقع در غرب روسیه، آزمایش رزمی اش را پشت سر گذاشت. بر اساس داده های ثبت شده، این هدف مورد اصابت قرار گرفته است.
 
وزارت دفاع روسیه تاکید کرد: شلیک رزمی انجام شده به عنوان بخشی از آزمایش های نهایی، کارایی فنی- تاکتیکی و همچنین ضریب اطمینان بالای ادوات نظامی پدافند هوایی روسیه را تائید کرد. قصد داریم که پس از اتمام چرخه کامل آزمایش ها، اولین سیستم پدافندی اس-۵۰۰ را برای واحد پدافند موشکی محدوده هوایی مسکو تدارک ببینیم.
 
سیستم موشکی اس-۵۰۰ هیچ گونه نمونه مشابهی در دنیا ندارد و قادر است بازه کاملی از هر گونه شیء پرنده را رهگیری و مواضع دشمن در هر سرعت و ارتفاعی را هدف قرار دهد.
 
سیستم اس-۵۰۰ جایگزین سیستم های اس-۴۰۰ خواهد شد. «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه پیشتر گفته بود که از سال ۲۰۲۰، تهیه و تدارک سیستم های اس-۵۰۰ برای ارتش روسیه شروع می شود در حالی که متخصصان مشغول کار بر روی پروژه این سیستم از سال ۲۰۱۷ بوده اند.