هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 26 شهريور 1400
ساعت 11:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 تير 1400 ساعت 13:37
سه شنبه 29 تير 1400 13:29 ساعت
2021-7-20 13:37:07
شناسه خبر : 349688

گروه سیاسی_رجانیوز: بسیج دانشجویی بسیج دانشگاه علامه طباطبایی طی نامه‌ای به ریاست مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم، نسبت به جذب اساتید فاقد صلاحیت علمی با گرایش های خاص سیاسی در روزهای پایانی دولت در این دانشگاه هشدار داد.

 

بسیج دانشجویی  دانشگاه علامه طباطبایی (ره)، طی نامه‌ای تفصیلی به ریاست مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم، نسبت به اتفاقات جاری در روند جذب اعضاء هیئت علمی جدید این دانشگاه در روزهای پایانی دولت مجدداً هشدار داد. 

 

در این نامه آمده است: 

 

‌معمولاً سالهای پایانی دولت‌ها شاهد تصمیمات و انتصابات بدون قاعده و قانون هستیم که این مسئله در دانشگاه‌ها به گونه ای دیگر خود را نشان می‌دهد.

 

در 6 ماه پایانی دولت دوازدهم در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) شاهد حضور برخی چهره های دولتی و افراد گرایش سیاسی خاص برای عضویت هیئت علمی دانشگاه بودیم که از آن ابتدا بسیج دانشجویی دانشگاه بدون ملاحظه و موضع گیری سیاسی مطالبه احترام به نهاد علم و دانشگاه و جلوگیری از پایمال شدن حق دانشجویان جوان نخبه با عدم جذب عناصر حزبی-سیاسی بوده است.

 

دی ماه سال 99 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) به آغاز فرایند انتقال معاون اقتصادی استانداری تهران به دانشکده اقتصاد این دانشگاه اعتراض کرده و شنیده‌ها حاکی از آن است انتقال این مدیر دولتی به دانشگاه علامه طباطبایی ره ملغی گردیده است. 

 

اکنون در روزهای پایانی دولت، سخن از مصادیق جدیدی در میان است که نشان از افرادی با گرایش های سیاسی خاص در حال جذب، انتقالی‌ و تبدیل وضعیت در دانشگاه علامه طباطبایی هستند.

 

به‌نظر می‌رسد جریان سیاسی خاصی که مدیریت فعلی دانشگاه بدان منتسب است، در حال تبدیل دانشگاه به پارکینگ مدیران دولتی و حزب‌بازی‌‌های سیاسی است. و هیچ احترامی برای جایگاه و اعتبار دانشگاه علامه طباطبایی تهران قائل نیستند.

 

همان‌طور که در سال 99 نهادهای نظارتی به اتفاقات جاری در دانشگاه علامه ورود کردند، انتظار می‌رود در روزهای باقی مانده نیز شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم و نهادی‌های ذی‌ربط حساسیت خویش به جذب، انتقالی‌ و تبدیل وضعیت‌های مشکوک در روزهای پایانی دولت‌ در دانشگاه‌های حساس و مهم کشور به ویژه دانشگاه علامه طباطبایی (ره) را مضاعف کنند.

 

به همین منظور بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی تهران طی نامه‌ای به دکتر رضوان طلب رئیس مرکز عالی جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر کی‌نژاد رئیس هیئت عالی جذب و همچنین حجت الاسلام و المسلمین دکتر رستمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نسبت به جذب برخی افراد و مدیران دولتی در دانشگاه ابراز نگرانی کرده است.