هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 27 شهريور 1400
ساعت 00:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 تير 1400 ساعت 17:00
يكشنبه 20 تير 1400 16:59 ساعت
2021-7-11 17:00:04
شناسه خبر : 349432
بنگاه خبرپراکنی انگلیس که نقشی عمده در پیشبرد سیاست‌های استعمارگرانه این کشور دارد، با ۵۰۰ هزار مورد شکایت در یک سال اخیر مواجه شده است.
بنگاه خبرپراکنی انگلیس که نقشی عمده در پیشبرد سیاست‌های استعمارگرانه این کشور دارد، با ۵۰۰ هزار مورد شکایت در یک سال اخیر مواجه شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، بی بی سی در یک سال گذشته به دلیل نحوه پوشش خاص اخبار با نزدیک به ۵۰۰ هزار شکایت مواجه شده است.
 
این رسانه انگلیسی طی مدت یک سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ میلادی ۴۶۲ هزار و ۲۵۵ شکایت دریافت کرده که حاکی از خشم عمومی در ارتباط با اخبار غیر واقع و جانبدارانه آن بوده است.
 
اسپوتنیک در ادامه گزارش داد: شمار شکایت‌ها از بی بی سی نسبت به دوره یک سال قبل از آن با افزایش روبرو بوده، چون در دوره یک ساله ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ میلادی شکایت از آن ۳۶۷ هزار و ۳۷۷ مورد بود.
 
«یان هارگرویز» (Ian Hargreaves) رئیس کمیته استاندارد و مسئول دستورالعمل‌های ویراستاری این بنگاه سخن پراکنی در این باره اعتراف کرد: این تعداد از شکایت‌های دریافت شده از سوی مخاطبان از بی بی سی مایه نگرانی است.
 
اسپوتنیک افزود: در گزارش سالیانه بی بی سی در این زمینه آمده است: تحقیقات ما در این زمینه نشان می‌دهد که بسیاری از مخاطبان متوجه این موضوع شده‌اند که بی بی سی با یک دیدگاه بخصوصی شکل گرفته و این تنها به خاطر مسائل سیاسی چپ و راست نیست، ما دریافته‌ایم که بسیاری احساس می‌کنند بی بی سی (اخبار) جهان را از نقطه نظر آنها نمی بیند.