هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 مهر 1400
ساعت 16:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 9 تير 1400 ساعت 15:35
چهارشنبه 9 تير 1400 15:18 ساعت
2021-6-30 15:35:20
شناسه خبر : 349090
حسن روحانی در روزهای پایانی عمر دولت تدبیر هم حاضر به پذیرفتن مسئولیت تصمیمات اشتباه و عملکرد ضعیف خود نیست.
حسن روحانی در روزهای پایانی عمر دولت تدبیر هم حاضر به پذیرفتن مسئولیت تصمیمات اشتباه و عملکرد ضعیف خود نیست.

گروه سیاسی-رجانیوز: حسن روحانی در روزهای پایانی عمر دولت تدبیر هم حاضر به پذیرفتن مسئولیت تصمیمات اشتباه و عملکرد ضعیف خود نیست.

 

به گزارش رجانیوز، حسن روحانی که در طول ریاست جمهوری‌اش همواره مشکلات را به گردن دیگران می‌انداخت و از پاسخگویی فرار می‌کرد، در تازه‌ترین مورد بالا رفتن قیمت ارز و تنگ‌تر شدن سفره مردم را به گردن ترامپ و ویروس کرونا انداخت!

 

رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به این که مردم باید بدانند منشا فشاری که در این مدت به آنها وارد شده کجا بوده است، اظهار کرد: دو عامل اصلی در کشور در این چند سال باعث رنج و مشقت فوق العاده مردم شد؛ یک عامل جنگ اقتصادی بود و عامل دیگر کرونا. اگر این دو ویروس(کرونا و ترامپ) نبود، امروز رشد اقتصادی غیر نفتی کشور ۴.۱ بود؛ رشد اقتصادی با نفت ۳.۸ بود؛ تورم به طور متوسط در سه سال ۱۱.۵ بود درحالی که تورم متوسط ما امروز ۳۲ درصد است.

 

روحانی گفت: طبق این تحقیق نرخ دلار امروز زیر ۵ هزار تومان بود؛ در محاسبات دقیق نرخ دلار را حدود ۴ هزار و ۷۰۰ تخمین زده شده است. رشد سرمایه‌گذاری که در این سالها منفی بوده است، مثبت ۴.۷ می شد. همچنین حجم تولید ناخالص ما ۲۲ درصد بیشتر از این بود که امروز مشاهده می‌کنیم.