هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 مهر 1400
ساعت 16:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 2 تير 1400 ساعت 15:02
چهارشنبه 2 تير 1400 14:57 ساعت
2021-6-23 15:02:00
شناسه خبر : 348910
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز خبر داد و گفت که این حادثه تلفات انسانی و آلودگی به همراه نداشته است.
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز خبر داد و گفت که این حادثه تلفات انسانی و آلودگی به همراه نداشته است.
گروه سیاسی-رجانیوز: بامداد امروز (چهارشنبه) دوم تیرماه اقدام خرابکارانه‌ در یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی ناکام ماند.
 
براساس اعلام منابع مطلع، این اقدام خرابکارانه هیچگونه خسارت مالی و جانی نیز به دنبال نداشته است.
با توجه به اقدامات انجام شده در راستای حفاظت از اماکن مربوط به سازمان انرژی اتمی، اقدام خرابکارانه امروز پیش از آن‌که منجر به بروز خسارتی به ساختمان مذکور شود، خنثی شد.
 
لازم به ذکر است هوشیاری نهادها و سازمان‌های حفاظتی و امنیتی در زمینه شناسایی، کشف و مقابله با اقدامات خرابکارانه برای ضربه زدن به فعالیت‌های هسته‌ای صلح آمیز ایران نتوانسته خللی در تداوم برنامه‌های هسته‌ای ایران ایجاد کند.
 
لازم به ذکر است این اقدام خرابکارانه و شناسایی عوامل آن از سوی مراجع ذیربط در دست بررسی است. 
 
بامداد یکشنبه‌ ۲۲ فروردین نیز اقدامی خرابکارانه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز (شهید احمدی روشن)‌ رخ داد.
 
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی صبح یکشنبه‌ ۲۲ فروردین در گفت‌وگو با فارس از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز خبر داد و گفت که این حادثه تلفات انسانی و آلودگی به همراه نداشته است.
 
علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز عصر همان روز در واکنش به این حادثه در تاسیسات نطنز، گفت: ایران ضمن محکوم کردن این حرکت مذبوحانه و تاکید بر ضرورت برخورد جامعه بین‌المللی و آژانس با این تروریسم هسته‌ای، حق خود را برای اقدام علیه عاملان، آمران و مباشران محفوظ می‌دارد.
 
صالحی روز دوشنبه نیز در اظهاراتی این اقدام را خرابکاری برشمرد و کاظم غریب‌ آبادی نماینده دائم ایران در آژانس از ارسال نامه‌ای به گروسی در پی حادثه نطنز خبر داد و رژیم صهیونیستی را مسئول این حادثه خواند.