هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 28 اسفند 1397
ساعت 02:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 ارديبهشت 1389 ساعت 09:45 2010-5-19 09:45:37
شناسه خبر : 34884

شبکه ایران: موفقیت‌های پی در پی دختران ورزشکار ایران در مسابقات بین‌المللی که با توجه گسترده رسانه‌های خبری و تلویزیون‌های جهانی روبرو شده، تلویزیون دولتی انگلیس را به واکنش واداشت.

"بی‌بی‌سی فارسی" در مطلبی به قلم مهدی رستم‌پور، روزنامه‌نگار فراری که چندماه پیش به خارج از کشور پناهنده شد، با ابراز نارضایتی از توجه گسترده به ارغوان رضایی، تنیس‌باز ایرانی‌الصل که موفق شد در مسابقات جهانی مادرید قهرمان شود، این توجه را یک "بهره‌برداری سیاسی" نامیده است!

بی‌بی‌سی با بیان اینکه "ارغوان رضایی در جریان انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری، راکت تنیس خود را به احمدی‌نژاد هدیه کرد"، از اینکه خانم رضایی مورد توجه رسانه‌های ایران قرار گرفته، انتقاد کرده است.

البته ناراحتی تلویزیون دولتی انگلیس از موفقیت دختران ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی، موضوعی است که در این شبکه سابقه طولانی مدتی دارد.

چندی پیش نیز حضور اسکی‌باز محجبه کشورمان در مسابقات المپیک زمستانی کانادا با واکنش تند تلویزیون دولتی انگلستان روبرو شد.

در حالیکه حضور مرجان کلهر، اسکی‌باز موفق ایران در مسابقات المپیک زمستانی با استقبال گسترده محافل خبری در جهان روبرو شد، شبکه تلویزیونی "بی بی سی فارسی"، پرچمداری این قهرمان ورزشی ایران اسلامی را "صحنه آرایی برای مقاصد سیاسی" دانست!

"بی‌بی‌سی فارسی" در مطلبی که در سایت خود منتشر کرد، نوشت: "مسئولان جمهوری اسلامی با سپردن پرچم به ورزشکاران زن، قصد استفاده ابزاری از آنان را دارند."

این ادعای بی‌بی‌سی در حالی مطرح می‌شود که تخریب شخصیت و منزلت زنان، تبدیل آنان به کالا و استفاده از جذابیت‌های بصری دختران در جهت منافع مالی و تبلیغاتی و حتی سیاسی؛ در کشورهای غربی و اروپایی به روالی معمول و عادی تبدیل شده و انتقاد بسیاری از کانون های حامی خانواده را به دنبال داشته است.

گفته می شود که علت واکنش منفی بی بی سی به حضور پررنگ زنان ایرانی در عرصه های مختلف سیاسی، ورزشی و دیگر حوزه ها، پیش از آنکه با هدف همراهی با برخی افراطیون اصلاح طلب باشد، تلاشی است برای جلوگیری از بی اعتبار شدن ادعاهای خود درباره جمهوری اسلامی.

"بی‌بی‌سی" بارها برنامه‌های مختلفی را به آنچه "محروم بودن زنان ایرانی از حقوق خود" نامیده، اختصاص داده و سعی کرده است که با استفاده ابزاری از برخی اصول دین اسلام، مدعی ظلم به قشر زن در ایران اسلامی شود.

به همین دلیل است که بی بی سی پس از مشاهده پررنگ شدن حضور زنان در عرصه‌های مختلف در چند سال اخیر، راه مقابله را متهم کردن مسئولان دولت و جمهوری اسلامی تشخیص داده است.

این شبکه انگلیسی که به عنوان یکی از عوامل اصلی ایجاد اغتشاشات پس از انتخابات شناخته می شود، در جریان معرفی خانم دستجردی، به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان، به تخطئه این موضوع پرداخته بود.

البته بی‌بی‌سی در این مسیر تنها نیست و سایت‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران هم در همین راستا با این شبکه همراهی می‌کنند.

پس از پیروزی خانم ارغوان رضایی در مقابل حریف صاحب نام آمریکایی خود در مسابقات جهانی اسپانیا، تعدادی از کاربران سایت ضدانقلاب "بالاترین"، یکدیگر را به مراجعه به سایت شخصی خانم رضایی و درج مطالب توهین‌آمیز تشویق کردند. این افراد، حمایت ارغوان رضایی از دکتر احمدی‌نژاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را دلیل خود برای فحاشی به وی اعلام کرده‌اند.

این افراد با ارسال ایمیل‌هایی به یکدیگر، از هم می‌خواهند که به سایت شخصی خانم رضایی مراجعه کنند و به او توهین کنند.

گفتنی است خانم رضایی، سال گذشته و به هنگام حضور در همایشی که برای جمعی از ایرانیان خارج از کشور با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، راکت تنیس خود را به نشانه علاقه به مواضع عزتمندانه دکتر احمدی‌نژاد و آنچه وی "سربلندی ایران در جهان به خاطر سخنان شجاعانه رئیس جمهور" نامید، به احمدی‌نژاد اهدا کرد.