هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 مهر 1400
ساعت 15:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 28 خرداد 1400 ساعت 20:24
جمعه 28 خرداد 1400 20:22 ساعت
2021-6-18 20:24:50
شناسه خبر : 348685
خاتمی خوب می‌داند که رای حداقلی و ضعیف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در این دوره ضربه مهلکی به قدرت کنش‌گری سیاسی آنها در انتخابات‌های بعدی خواهد زد.
خاتمی خوب می‌داند که رای حداقلی و ضعیف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در این دوره ضربه مهلکی به قدرت کنش‌گری سیاسی آنها در انتخابات‌های بعدی خواهد زد.
گروه سیاسی-رجانیوز: محمدخاتمی بارها برای انتخابات امروز موضع گرفته است. او در صفحه شخصی خود با جملات «امیدوارم مردم همت کنند» و «همت بلنددار»  سعی دارد تا حامیان خود را به رای دادن به همتی ترغیب کند. با این وجود خاتمی برخلاف مهدی کروبی حاضر نیست به طور مستقیم نامی از عبدالناصر همتی ببرد. او حتی صبح امروز در قبال پرسش خبرنگاران در خصوص اینکه به چه کسی رای داده سکوت کرد. 
 
خاتمی چند روز قبل هم از محسن مهرعلیزاده به خاطر انصراف و وحدت نامزدهای مورد حمایت دولت کنونی تشکر کرده بود.
 
 
باتوجه به اینکه رئیس دولت اصلاحات می‌داند که رئیس بانک مرکزی دولت روحانی مقبولیت کمتر از پنج درصدی بین مردم دارد، برای پیروزی  نامزد مورد حمایت خود تلاش نمیکند بلکه می‌خواهد با رای بیشتری انتخابات را به منتخب مردم در این دوره از انتخابات واگذار کند. به همین دلیل از یک طرف نامی از همتی نمی‌آورد و از طرف دیگر دوستان خود را به رای آوری به وی تشویق می‌کند.  خاتمی خوب می‌داند که رای حداقلی و ضعیف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در این دوره ضربه مهلکی به قدرت کنش‌گری سیاسی آنها در انتخابات‌های بعدی خواهد زد.
 
گفتنی است وی تاکنون مسئولیت عملکرد هشت ساله حسن روحانی را که نتیجه تایید و تکرار مستقیم خودش بود قبول نکرده اما انتظار دارد تا امروز حامیان وی و مردم دلسرد از آنها به اشاره و کنایه‌ی او با جمله‌ی «مردم همت کنند» لبیک گفته و دولت سوم روحانی را تشکیل دهند. سوال جدی است است که وقتی محمد خاتمی پاسخگوی فرزند خلف خود در سال 92 نیست چگونه می‌تواند مسئولیت ادامه دولت روحانی را بدون نام بردن از همتی برعهده بگیرد و نسبت به آن پاسخگو باشد.