هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 مهر 1400
ساعت 15:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 27 خرداد 1400 ساعت 17:05
پنجشنبه 27 خرداد 1400 16:59 ساعت
2021-6-17 17:05:31
شناسه خبر : 348640
از جمله سوابق حیدر مصلی در ارکان مدیریتی و اجرایی جمهوری اسلامی می‌توان به فعالیتش به‌عنوان مسئول عقیدتی، سیاسی کمیته انقلاب اسلامی در تهران، نمایندگی امام در قرارگاه کربلا(مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور)، نمایندگی امام در قرارگاه خاتم‌ اشاره کرد.
از جمله سوابق حیدر مصلی در ارکان مدیریتی و اجرایی جمهوری اسلامی می‌توان به فعالیتش به‌عنوان مسئول عقیدتی، سیاسی کمیته انقلاب اسلامی در تهران، نمایندگی امام در قرارگاه کربلا(مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور)، نمایندگی امام در قرارگاه خاتم‌ اشاره کرد.
گروه سیاسی-رجانیوز: فردا(28 خرداد 1400) همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان نیز در برخی از شهرهای کشور برگزار خواهد شد. در تهران نیز 16 نامزد به رقابت خواهند پرداخت تا تکلیف سه کرسی از 16 کرسی که به‌خاطر رحلت آیت‌الله امینی، آیت‌الله تسخیری و آیت‌الله بطحایی سه کرسی خالی شده است، مشخص شود.
 
به گزارش رجانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی نیز از جمله کسانی است که کاندیدای انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان شده و کارنامه درخشانی در مسئولیت‌های انقلابی دارد.
 
در روزهای اخیر اهانت‌ها و برچسب‌های زیادی به این شخصیت انقلابی وارد شد. رسانه‌های فارسی زبان بیگانه نیز سعی داشتند تا با تحریف سخنان و تخریب وی مانع از رای دادن مردم به او شوند. علت بسیاری از کینه‌ها از حجت الاسلام مصلحی را می‌توان در مواضع دقیق او در شرایط حساس و فتنه گون از دوره اصلاحات، تا فتنه 88 و مقابله با جریان‌های انحرافی و نیروهای غیرانقلابی داخل نظام دانست.
 
مصلحی که از اساتید بزرگی چون آیات عظام تبریزی(ره)، مکارم شیرازی، حاج آقای مجتبی تهرانی و مقام معظم رهبری بهره برده، در مؤسسه آموزشی امام خمینی(ره) قم تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با گرایش الهیات و معارف اسلامی گذرانده است. 
 
 او از ابتدای انقلاب مورد تایید امام راحل بوده و نمایندگی امام خمینی(ره) در قرارگاه کربلا(مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور) و نمایندگی امام خمینی(ره) در قرارگاه خاتم‌ را برعهده داشته است. 
 
مصلحی در طول مدت حضور خود در سپاه نشریات و مجلاتی همچون فصل‌نامه مطالعات سیاسی روز (ویژه هادیان سیاسی بسیج) ماهنامه بصیرت بسیج با موضوعات سیاسی و فرهنگی فصل نامه نور اندیشه ویژه طلاب حوزه‌های علمیه، سراج بسیجی ویژه پایگاه‌های مقاومت بسیج و شمیم معرفت که ویژه مربیان عقیدتی بود را مدیریت نمود و در کنار موضوعات ذکر شده افتخار تدریس در دانشکده شهید محلاتی(ره) قم را داشته‌ و همچنین با توجه به ارتباط نزدیک با سازمان حفاظت اطلاعات و اطلاعات سپاه حضور مستمر در کمیسیون‌های تخصصی، توجیه سیاسی و بصیرت کارکنان را داشته‌ است. 
 
از جمله سوابق حیدر مصلی در ارکان مدیریتی و اجرایی جمهوری اسلامی می‌توان به فعالیتش به‌عنوان مسئول عقیدتی، سیاسی کمیته انقلاب اسلامی در تهران، نمایندگی امام خمینی(ره) در قرارگاه کربلا(مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور)، نمایندگی امام خمینی(ره) در قرارگاه خاتم‌ اشاره کرد.
 
علاوه بر این حجت الاسلام مصلحی از چهره‌های مورد تایید مقام معظم رهبری است و بارها مسئولیت‌های مختلفی را از طرف ایشان برعهده داشته است.
 
سابقه نمایندگی ولی فقیه در نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تهران، عضویت در شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق اهل سنت، سرپرستی سازمان اوقاف و امور خیریه، ریاست سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، مشاور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، ریاست شورای برنامه ریزی مدارس اهل تسنن و عضویت در شورای مرکزی نظارت شورای نگهبان در تهران را نیز در کارنامه خود دارد.
 
مصلحی در رابطه با مسئولیت‌های خود پس از دفاع مقدس نیز می‌گوید: «پس از هشت سال دفاع مقدس با تفکیک نیروهای پنج‌گانه سپاه توفیق حاصل شد در نیروی زمینی سپاه با سمت نمایندگی مقام معظم رهبری ادامه خدمت داده و پس از آن با عنایت خداوند متعال در نیروی مقاومت بسیج که جوشیده از آحاد جامعه عزیز اسلامی و سپس در نیروی هوایی سپاه با همین عنوان افتخار نمایندگی حضرت امام روحی فدا و مقام معظم رهبری از سال 65 لغایت 85 را داشته‌ام که از سال 85 تا سال 88 به‌عنوان نماینده مقام معظم رهبری و سرپرست سازمان اوقاف مشغول به انجام تکلیف شدم.»
 
مهم‌تر از همه اینها باید اشاره کرد که او در کوران حوادث و اتفاقات اواخر دهه هشتاد، از جمله فتنه 88 حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی مسئولیت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داشته است. دستگیری عبدالمالک ریگی در آسمان کشورمان از جمله اقدامات افتخار آمیز وزارت اطلاعات است که در دوران تصدی گری مصلحی در وزارت اطلاعات انجام گرفت. وی همچنین در اوج فعالیت جریان انحرافی با حکم رهبرانقلاب در مسئولیت این وزارتخانه تثبیت شد.
 
تحصیل و شاگردی علمای بزرگ، بصیرت، ثبات قدم در مواضع انقلابی، ساده زیستی و شناخت دوست از دشمن از مهمترین دلایلی است که می‌توان به وی اعتماد و به عنوان نماینده‌ای امین راهی مجلس خبرگان کرد.