هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 مهر 1400
ساعت 09:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 خرداد 1400 ساعت 11:35
چهارشنبه 26 خرداد 1400 11:19 ساعت
2021-6-16 11:35:33
شناسه خبر : 348587
سعید جلیلی گفت: نمی‌شود جوان ما بیکار باشد، کشور فرصت‌های بی‌نظیر داشته باشد، بعد اقتصاد را معطل این کنیم که ترامپ رئیس جمهور شده یا نه؟
سعید جلیلی گفت: نمی‌شود جوان ما بیکار باشد، کشور فرصت‌های بی‌نظیر داشته باشد، بعد اقتصاد را معطل این کنیم که ترامپ رئیس جمهور شده یا نه؟

گروه سیاسی-رجانیوز: سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شامگاه سه شنبه 25 خرداد در اجتماع مردم در مسجد سید در اصفهان حاضر شد و به سخنرانی پرداخت.

 

جلیلی گفت: هنوز می‌گویند راهی که رفتیم درست بود؛ در حضور مردم بیایند مناظره کنیم ببینیم واقعا راهی که رفتند درست بود؟

سعید جلیلی اظهار کرد: وقتی برادرمان جناب آقای رئیسی در انتخابات سال 96 حضور داشتند، همین آقای روحانی می‌گفت مردم به ما رای بدهید تا تحریم‌ها را برداریم؛ نتیجه چه شد؟ تحریم دو برابر شد، دلار تا 10 برابر گران شد.

وی افزود: مسیری که در این هشت سال طی شد آن بود که لیوان آب را نشان دادند و گفتند، آب خوردن مردم هم به تحریم ربط دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من برخی نامزدهایی که می‌گفتند همین راه باید ادامه پیدا کند را دعوت به مناظره کردم؛ خود آقای رئیس جمهور را دعوت کردم به مناظره.

سعید جلیلی گفت: هنوز در صد روز آخر اصرار دارند که همین راه درست بوده است! بیایند در حضور مردم؛ یکطرفه سخن نگویند. بیایند مباحثه کنیم واقعا این راه درست بوده است؟

وی ادامه داد: سال نود و دو هم عرض کردم که تلاش ما برای فزونی قدرت یا کسب ثروت نیست؛ ما اگر یک فعالیت سیاسی در اندیشه انقلابی انجام می‌دهیم برای آن است که دین خدا برپا بشود و مردم ستم‌دیده به آرامش برسند و اصلاح صورت بگیرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: در قضیه برجام عده‌ای تبریک می‌گفتند و عده‌ای تشویق می‌کردند؛ ما می‌گفتیم اینجا جای نقد وجود دارد. عاقبت برجام را همه دیدیم.

جلیلی افزود: می‌گویند دولت تعامل ما هستیم؛ تعامل کجاست؟ چه نتایجی داشت؟

سعید جلیلی گفت: نمی‌شود جوان ما بیکار باشد، کشور فرصت‌های بی‌نظیر داشته باشد، بعد اقتصاد را معطل این کنیم که ترامپ رئیس جمهور شده یا نه؟

وی ادامه داد: وقتی ماموریت ایجاد اشتغال و ارزآوری در دولت وجود نداشته باشد و  بعد بگویند خب حالا بیکاری هم وجود دارد، یعنی همین سالهایی که گذشت.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: در همسایگی ما پانزده کشور وجود دارد که هزار میلیارد دلار بازار وارداتی دارد؛ خب شما چه سهمی از این بازار را تصاحب کردید و چه رشدی به صادرات دادید؟

جلیلی گفت: می‌گویند دولت تعامل ما هستیم؛ تعامل کجاست؟چه نتایجی داشت؟

سعید جلیلی افزود: حتما جبهه انقلاب باید در این انتخابات یک حضور موثر، قوی و هم‌افزا داشته باشد.

وی ادامه داد: کشور را باید جهش داد، نه اینکه فقط بگوییم مشکل مرغ را حل کنیم.

جلیلی گفت: ما باید در چهار سال آینده به موفقیت‌های بزرگ دست بیابیم و این موفقیت یک جهاد بزرگ و یک برنامه دقیق می‌خواهد.

سعید جلیلی اظهار کرد: آنچه به برکت خون مردان میدان مثل حاج قاسم و حسین خرازی به وجود آمد، دشمن نمی‌خواهد در عرصه‌ی اقتصاد هم شکل بگیرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: من خواهشم از همه مردم اصفهان و مردم ایران این است که این انتخابات را جدی بگیریم و حضور پرشور و گسترده را رقم بزنیم.

سعید جلیلی گفت: عرصه انتخابات را تبیین کنیم به عرصه تبیین حقایق؛ خدای نکرده کسانی نیایند که یک تجربه غلط را بخواهند بزک کنند و آن را ادامه بدهد. عرصه انتخابات، عرصه سبقت گرفتن برای کار خیر است. مثل رزمندگانی که در جبهه از هم سبقت می‌گرفتند تا میدان مین را خنثی کنند و خط را بشکنند.

 

وی افزود: امید داریم که چهار سال با تلاش‌های بزرگ برای جهش همه‌جانبه کشور  پدید بیاید. صبح روز فردای انتخابات، باید کار ها را با قوت ادامه داد و به کمک منتخب ملت رفت. نباید زمان را از دست بدهیم و فقط در عرصه انتخابات فعال باشیم. باید هر روز فعال باشیم تا موفقیت‌های بزرگ برای کشور رقم بخورد.

جلیلی در پایان گفت: ان شاءالله نتیجه این انتخابات طوری رقم خواهد خورد که دیگر فشار تحریم بر دوش مردم ما نماند.