هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 30 دى 1399
ساعت 12:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 آذر 1399 ساعت 13:43
چهارشنبه 5 آذر 1399 13:37 ساعت
2020-11-25 13:43:29
شناسه خبر : 342045
در روزهایی که مرگ ناشی از بیماری کرونا دغدغه اصلی زندگی روزمره همه ما شده است؛ به نوعی کسب و کارهای ما نیز حال روز خوبی ندارند و در نتیجه در این روزهای سخت، بسیاری از صاحبان مشاغل با کاهش میزان فروش و کاهش درآمد مواجه شده اند.
در روزهایی که مرگ ناشی از بیماری کرونا دغدغه اصلی زندگی روزمره همه ما شده است؛ به نوعی کسب و کارهای ما نیز حال روز خوبی ندارند و در نتیجه در این روزهای سخت، بسیاری از صاحبان مشاغل با کاهش میزان فروش و کاهش درآمد مواجه شده اند.

در چنین شرایطی اگر شما هم کسب و کار سنتی دارید به ضرورت ساخت وبسایت حرفه ای برای کسب و کارتان پی برده اید و ما می خواهیم در این مقاله به نکاتی در زمینه طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی اشاره کنیم تا شما عزیزان بهتر بتوانید برای کسب و کار اینترنتی آینده خود تصمیم بگیرید.

هدف از طراحی سایت

در وهله اول باید بدانید که نیاز شما از طراحی سایت اختصاصی دقیقا چیست؟ یا بهتر است دقیق تر بگوییم که برای رسیدن به چه هدفی تصمیم به طراحی سایت دارید؟ اگر یک نگاه بلند مدت به این مقوله داشته باشید می فهمید که با داشتن یک استراتژی مشخص برای طراحی سایت احتمال موفقیت شما در کسب و کار آنلاینتان نیز بیشتر می شود.

بگذارید دقیق تر این موضوع را با هم بررسی کنیم. فرض کنید که شما یک کسب و کار کوچک سنتی در یکی از خیابان های تهران دارید که تا قبل از شیوع بیماری کرونا بازار خود را رو به گسترش می دیدید اما به یکباره و در ظرف چند ماه نه تنها میزان فروش شما افزایش نداشته است بلکه در معرض خطرات ورشکستگی نیز قرار گرفته اید. بنابراین در چنین وضعیتی هدف شما از طراحی سایت این است که بجای فروش به شکل فیزیکی خدمات خود را به شکل آنلاین به شهروندان ارائه کنید و از این طریق بتوانید به بازارگسترده تری دسترسی داشته باشید. خب حالا که هدف از طراحی سایت به شکل کلی مشخص شد باید جزییات شغل خود را نیز در نظر بگیرید. برای مثال سعی کنید به سوالات زیر برای طراحی وبسایت خود پاسخ دهید تا تصویر بهتری از سایت آینده خود داشته باشید.

. مخاطبان شما چه کسانی هستند؟

. چه نوع محتوایی برای آن ها مناسب است؟

. با چه لحن و ادبیاتی باید برایشان محتوا تولید شود؟

. آیا فرآیند خلاقی برای ارائه خدمات خود در نظر گرفته اید که تا به حال کسی اجرا نکرده است؟

وقتی شما با این رویکرد به طراحی سایت خود بپردازید خروجی کار شما و بازخوردی که از آن می گیرید بسیار قابل قبول تر و نتیجه بخش تر خواهد بود.

در گام بعدی باید به دنبال افراد متخصص در حوزه طراحی سایت بگردید تا از مشاوره تخصصی آنها برای ساخت سایت خود بهره مند شوید. شرکت های طراحی وبسایت عموما از تیم های تخصصی در زمینه های کدنویسی، طراحی گرافیک، سئو و تبلیغات بهره مند هستند و در نتیجه بهتر است بجای سپردن کار به یک شخص با یک شرکت معتبر در زمینه طراحی وبسایت وارد مذاکره شوید.

در این مرحله با یک سرچ کوچک در گوگل یا شبکه های اجتماعی به احتمال زیاد با انبوهی از شرکت ها روبرو می شوید که همگی مدعی طراحی سایت حرفه ای در زمینه شغلی شما هستند. اما تفاوت این شرکت ها گاهی از زمین تا آسمان است!

کدام شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟

عیار هیچ شخص یا شرکتی را جز با آزمون نمی توان سنجید و در نتیجه شما برای پیدا کردن بهترین شرکت طراحی سایت باید کمی تحقیق و پرسش انجام دهید. برای مثال چند معیار کلی برای خود در نظر بگیرید و با استناد به پاسخ های این شرکت ها ببینید که کدام شرکت طراحی سایت برای پروژه طراحی سایت شما و هدف نهایی که به دنبال آن هستید مناسب تر هستند.

اولین معیار هزینه طراحی سایت است. بسیاری از شرکت های طراحی سایت بدون در نظر گرفتن شاخص های پروژه شما به طور کلی قیمت های بسیار نجومی درخواست می کنند و وقتی از آنها دلیل چنین قیمت هایی را می پرسید با پاسخ هایی مانند این که ما برند معروفی در زمینه طراحی سایت هستیم روبرو می شوید! پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان به چنین شرکت هایی اعتماد نکنید چرا که در بسیاری موارد حتی کیفیت های استاندارد طراحی سایت نیز در برخی از این شرکت ها با وجود دریافت هزینه های سنگین رعایت نمی شود.

دومین معیار برای شما نمونه کارهای شرکت طراحی سایت است. از شرکت مذبور بخواهید که نمونه هایی از وبسایت های گذشته خود به شما معرفی کنند. در این مرحله صرفا به ادعای شرکت اکتفا نکنید و کاملا مطمئن شوید که وبسایت معرفی شده توسط همان شرکت طراحی شده باشد.

معیار سوم برای تصمیم گیری شما می تواند در یک جلسه حضوری با تیم متخصص شرکت مذکور مشخص شود. اگر یک پروژه بسیار تخصصی با یک ایده نو دارید پیشنهاد می کنیم حتما در یک جلسه حضوری با تیم اجرایی شرکت توانایی آنها را برای طراحی سایت خود بسنجید.

پیشنهاد آخر

شرکت طراحی سایت رایان یکی از پرسابقه های بازار طراحی سایت در ایران است که اعتبار خود را مدیون اعتماد بیش از هزار مشتری از سرتاسر کشور در طول یک دهه فعالیت خود بوده است. به شما پیشنهاد می کنیم که با مراجعه به سایت شرکت طراحی سایت رایان و مشاهده نمونه کارهای گذشته این شرکت از کیفیت خدمات رسانی آن مطمئن شوید و با دیدی باز اقدام به طراحی وبسایت برای کسب و کار خود شوید. جهت اطلاع بیشتر از فرآیند و هزینه های طراحی سایت می توانید به وبسایت شرکت رایان به آدرس https://rayanitco.com مراجعه کنید.