99/9/5 - 13:41 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 342044
مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ در مصاحبه با یک نشریه آلمانی گفت: ترامپ با وجود مخالفت با نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، سرانجام و ناگزیر کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید بر لزوم واکنش مقامات حزب جمهوری خواه به رفتارهای خارج از عرف «دونالد ترامپ» پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد.
وی در گفت‌وگو با نشریه آلمانی هاندلزبلات، سکوت بسیاری از چهره های حزب جمهوری خواه درباره رفتار ترامپ را خطری بزرگ عنوان کرد. بر این اساس بولتون که سال ها نقش تعیین کننده ای در سیاست خارجی آمریکا داشت و به دلیل اختلافات شدید با ترامپ از تیم مشاوران او خارج شد، اکنون با رئیس سابق خود در حال تسویه حساب کردن است.

وی با اشاره به ادعای ترامپ در مورد دستکاری در انتخابات گفت: او کاخ سفید را ترک خواهد کرد ، اما همچنان ادعا خواهد داشت که نتیجه انتخابات به سرقت رفته است. بولتون همچنین از همقطارانش در حزب جمهوری خواه خواست تا از ترامپ فاصله بگیرند.

به گزارش ایرنا، مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ اخیراً به اروپاییان توصیه کرده بود که در خصوص واکنش های انتخاباتی ترامپ کمی صبور باشند و روزهای آینده ترامپ را ببینند.

وی در مصاحبه با شبکه تحریریه آلمان خاطرنشان کرد: «اکنون هیچ کس نباید به دلیل مشکلات فعلی ما در واشنگتن ، ایمان خود به دموکراسی و حاکمیت قانون را از دست بدهد. مشکلات ما فقط به دلیل نقص در سیستم نیست، بلکه بخاطر حضور شخصی به نام دونالد ترامپ است.»