هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 30 دى 1399
ساعت 06:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 آذر 1399 ساعت 10:31
چهارشنبه 5 آذر 1399 10:27 ساعت
2020-11-25 10:31:02
شناسه خبر : 342015
حمله عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش به منزل رئیس پلیس صلاح الدین و زخمی شدن و وخامت حال وی، زخمی شدن سه نظامی در کرکوک در حمله تکفیری‌ها و عملیات موفق حشد شعبی در دیالی از مهمترین اخبار امنیتی عراق است.

در حمله عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش به نیروهای امنیتی عراق در روستای «بسطاملی» در جاده مواصلاتی کرکوک به صلاح الدین در جنوب کرکوک، سه نیروی نظامی زخمی شدند همچنین بمبی منفجر شده است که تلفاتی به دنبال نداشته است.

 

دستگیری 5 داعشی در کرکوک

از سوی دیگر اداره اطلاعات عراق از بازداشت 5 داعشی و کشف و انهدام دو مرکز داعشی در کرکوک خبر داد و اعلام کرد: دو مرکز داعشی در ناحیه «الرشاد» در استان کرکوک منهدم شده است که در داخل آن بمب، دارو و البسه کشف شد و 5 تروریست در آن بازداشت شدند.

 

عملیات حشد شعبی در شمال المقدادیه در دیالی عراق

«محمد التمیمی» از فرماندهان حشد شعبی عراق از عملیات این نیروها در شمال شرق استان دیالی خبر داد و گفت: نیروهای حشد شعبی و ارتش عراق طی عملیاتی غافلگیر کننده در کرانه رود دیالی از سمت« الزور» در شمال بخش المقدادیه در 40 کیلومتری شمال شرق بعقوبه، انجام دادند و یک مرکز داعشی که تروریستهای داعشی در آن پنهان شده بودند و منتظر جابجایی از یک کرانه رود به سمت طرف دیگر بودند را کشف کردند.

 
 

وی افزود: یک گذرگاه محرمانه که تروریستها از آن برای جابجایی استفاده می کردند و از دست نیروهای امنیتی و حشد شعبی می گریختند هم کشف شد. این عملیات نقش به سزایی در پاکسازی مناطق گسترده ای داشت.

 

گفتنی است که منطقه «الزور» از مناطق خطرناکی است که تروریستهای باقی مانده داعشی هرازگاهی در آن دست به  حملاتی می زنند.

 

حمله مسلحانه به منزل رئیس پلیس صلاح الدین

یک منبع امنیتی عراقی از حمله مسلحانه به منزل رئیس پلیس صلاح الدین عراق خبر داد و اعلام کرد: تروریستهای داعشی به منزل سرهنگ «بهلول الزبیدی» در روستای «المزاریع» واقع در جنوب ناحیه «الضلوعیه» در استان صلاح الدین حمله کردند که بر آن یک نفر کشته و سه نفر که سرهنگ الزبیدی در میان آنهاست، زخمی شد.

 

این منبع بیان کرد: وضعیت جسمانی سرهنگ الزبیدی رئیس پلیس صلاح الدین وخیم گزارش شده است.