هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 آذر 1399 ساعت 21:23
دوشنبه 3 آذر 1399 14:35 ساعت
2020-11-23 21:23:08
شناسه خبر : 341969
«جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» روز دوشنبه طی بیانیه‌ای دیدار «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خاک عربستان را محکوم کرد.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در بیانیه خود اعلام کرد، این دیدار در چارچوب تلاش آمریکایی-صهیونیستی برای گسترش دایره سازش میان برخی کشورهای عربی و دشمن اسرائیلی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما معتقدیم که این دیدار، مقدمه‌ای برای عادی سازی و خیانتی جدید به کشورهای عربی و اسلامی خواهد بود.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین همچنین خواستار اتحاد کشورهای عربی برای مقابله با این خیانت شده که از سوی برخی رژیم‌های عربی اعمال می‌شود.

در همین راستا، جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین نیز در واکنش به این دیدار اعلام کرد، پاسخ مثبت عربستان سعودی به عادی سازی روابط با اسرائیل منجر به شکاف در موضع عرب می‌شود.

قیس عبدالکریم معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین گفت: ما تأیید می‌کنیم که تلاش‌ها برای کشاندن عربستان به مساله عادی سازی روابط با اسرائیل در جریان است و این تلاش‌ها مضر خواهد بود.

وی افزود: پاسخ به این تلاش‌ها می‌تواند منجر به ایجاد شکاف بزرگی در موضع عربی شود و تأثیر منفی بیشتری نسبت به گام‌های بحرین و امارات به وجود آورد.

معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین از عربستان سعودی خواست تا عادی سازی روابط با "اسرائیل" را رد کند و به مواضع پیشین خود پایبند باشد.

رادیو رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) گزارش داد که دیشب بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان سعودی سفر کرده و با بن سلمان ولیعهد این کشور دیدار کرده است.

بر اساس این گزارش نتانیاهو دیروز یکشنبه از فرودگاه بن گوریون راهی عربستان شده و در شهر نئوم با بن سلمان ولیعهد این کشور و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.

اطلاعات منتشر شده در وب سایت‌های مربوط به ردیابی پروازها نیز پرواز یک هواپیما از فلسطین اشغالی به عربستان سعودی را تایید می‌کند.

وزیر آموزش رژیم صهیونیستی نیز در اظهاراتی، دیدار نتانیاهو و بن سلمان را تایید کرد هر چند که وزیر خارجه عربستان سعودی امروز در حساب کاربری توئیتر خود در واکنش به گزارش رسانه‌های اسرائیلی درباره دیدار ولیعهد این کشور با نتانیاهو، هرگونه دیدار بین بن سلمان با مقام‌های اسرائیل را تکذیب کرد.