هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 آذر 1399 ساعت 14:32
دوشنبه 3 آذر 1399 14:24 ساعت
2020-11-23 14:32:57
شناسه خبر : 341953
رهبر جریان صدر حمایت از این جریان برای شرکت در انتخابات پارلمانی عراق را منوط به دستیابی صدری‌ها به اکثریت در پارلمان دانست.

«مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر عراق، دیروز طی پستی در توئیتر، حمایتش از این جریان برای شرکت در انتخابات را منوط به امکان رسیدن صدری‌ها به پست نخست‌وزیری دانست و درباره سوگندش بر عدم مشارکت در انتخابات آتی توضیح داد.

وی در این پست نوشت: اگر عمری باقی بماند، تحولات را از نزدیک و با دقت دنبال خواهم کرد، اگر دیدم این انتخابات به ورود اکثریت (صدری) منجر خواهد شد و آنها نخست وزیر آینده را انتخاب خواهند کرد، لذا خواهم توانست به آنها کمک کنم.

در ادامه این پست توئیتری مقتدی الصدر آمده است: همانطور که قول داده بودیم برای تکمیل پروژه اصلاحات از داخل، ورود شما به انتخابات را تایید خواهم کرد و دلیلی که منجر به سوگند من مبنی بر عدم شرکت در انتخابات شد، از بین خواهد رفت و من از سوگندی که یاد کرده بودم رها می‌شوم و این تنها برای رهایی عراق از فساد، وابستگی و انحراف است».

وی افزود: عزیزان، دین، مذهب و وطن در خطر است و همه شما مسئول هستید.

مقتدی الصدر پیشتر ضمن استقبال از برگزاری انتخابات زودهنگام گفته بود که انتخابات عراق باید در کمال سلامت و تحت نظارت منصفانه سازمان ملل غیر از کشورهایی که اشغالگر هستند، برگزار ‌شود.