هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 3 تير 1400
ساعت 15:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 آذر 1399 ساعت 11:24
يكشنبه 2 آذر 1399 11:11 ساعت
2020-11-22 11:24:53
شناسه خبر : 341890
معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین در سخنانی تأکید کرد که این جبهه با هرگونه همکاری های امنیتی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی مخالف است.

 «فهد سلیمان» معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین با صدور بیانیه‌ای به ازسرگیری همکاری‌های امنیتی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی که طی روزهای اخیر اتفاق افتاد، واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص یادآور شد: جبهه دموکراتیک فلسطین با هرگونه همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی مخالف است. ما معتقدیم که ازسرگیری این همکاری‌ها به معنای بازگشت کامل به چارچوب توافقنامه اسلو است.

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین همچنین در بیانیه خود آورده است: پر واضح است که از سرگیری همکاری‌های امنیتی با صهیونیست‌ها می‌تواند مانعی در برابر گفتگوهای سیاسی برای تحقق منافع ملی فلسطینیان باشد.

تشکیلات خودگردان فلسطین اخیراً روابط و همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را از سر گرفته است؛ اقدامی که اعتراض گروه‌های مقاومت را به دنبال داشت. در همین ارتباط، جنبش حماس تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین برای ازسرگیری همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. در بیانیه حماس آمده است که تشکیلات خودگردان با این اقدام تمام نتایج اجماع تاریخی دبیران کل گروه‌های فلسطینی را زیر پا گذاشت.

جنبش حماس این اقدام تشکیلات خودگردان را به مثابه خنجری به تلاش‌های ملی برای ایجاد شراکت ملی-راهبردی جهت مقابله با طرح موسوم به معامله قرن خواند. در عین حال، جنبش جهاد اسلامی نیز برقراری روابط مجدد بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی را کودتا علیه تمام تلاش‌ها برای شراکت ملی و هم پیمان شدن با دشمن برشمرد.