هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 17 ارديبهشت 1400
ساعت 08:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 آذر 1399 ساعت 12:18
جمعه 30 آبان 1399 21:52 ساعت
2020-11-21 12:18:50
شناسه خبر : 341839
به رغم تایید شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت جورجیا پس از بازشماری دستی آرا، حامیان رئیس‌جمهور این کشور در اعتراض به 'سرقت انتخابات'، در شهر آتلانتا مرکز این ایالت تظاهرات کردند.

هر چند فرماندار جمهوری‌خواه ایالت جورجیا و وزیر امور داخلی او به دنبال بازشماری دستی آرا از تایید پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در این ایالت خبر دادند، حامیان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور در اعتراض به «سرقت انتخابات» در جورجیا تظاهرات کردند.

به گزارش «یاهو نیوز»، در حالی که وزیر داخلی ایالت جورجیا اعلام کرد که بازشماری دستی آرای انتخابات ریاست جمهوری در این ایالت نشان دهنده تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات این ایالت بوده است، «حامیان رئیس‌جمهور دونالد ترامپ در آتلانتا پایتخت جورجیا علیه اتهام بی اساس تقلب بزرگ در انتخابات ریاست جمهوری (آمریکا) تجمع کردند».

این رسانه به نقل از «برندن گوتنسشواگر» خبرنگار مستقل آمریکایی خبر داد، تجمع حامیان ترامپ در آتلانتا در حالی برگزار شد که آنها شعار می‌دادند "جلوی سرقت انتخابان را بگیرید" و بعضی از معترضان هم با لباس دزدان دریایی در تجمع حاضر شدند.

جمعه شب(به وقت تهران) ایالت جورجیای آمریکا پس از بازشماری دستی آرا، به طور رسمی پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در این ایالت را اعلام کرد.

به این ترتیب بایدن اولین نامزد دموکرات می‌باشد که طی 30 سال اخیر توانسته آرای الکترال ایالت جورجیا را بدست بیاورد.

ستاد ترامپ با توجه به فاصله کمتر از نیم درصدی بایدن و ترامپ، تنها 48 ساعت مهلت دارد تا درخواست بازشماری آرا را داشته باشد.

دونالد ترامپ در پیامی توییتری علیه فرماندار جمهوری‌خواه ایالت جورجیا و مقام‌هایش به دلیل اعلام تایید شکست او در انتخابات گله گذاری کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا نوشت: «فرماندار جورجیا و وزیر امور داخله‌اش از بررسی امضاها که می‌تواند صدها هزار آرای غیرقانونی را افشا کرده و به من و حزب‌جمهوری‌خواه یک پیروزی بزرگ اعطا کند خودداری می‌کنند. چرا آنها این کار را نمی‌کنند و چرا اینقدر برای تأیید یک شمارش بی‌معنا عجله دارند؟»

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی به دست آورده است.

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.