هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 ارديبهشت 1400
ساعت 17:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 30 آبان 1399 ساعت 22:23
پنجشنبه 29 آبان 1399 22:52 ساعت
2020-11-20 22:23:45
شناسه خبر : 341821
کتائب سید الشهداء عراق امروز با تاکید بر اینکه نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد، گفت که منتظر اجرای عملی تصمیم واشنگتن برای کاهش نیروهایش در چارچوب خروج کلی آنها است.

گروه مفاومت_رجانیوز: کاظم الفرطوسی سخنگوی کتائب سید الشهداء عراق خاطرنشان کرد، گروه‌های مقاومت عراق منتظر اجرای تصمیم پنتاگون درخصوص کاهش شمار نیروهای آمریکایی در عراق به عنوان مقدمه‌ای برای خروج کامل آنها در ماه مه سال ۲۰۲۱ میلادی هستند.

وی در گفت و گو با پایگاه خبری «بغداد الیوم» تصریح کرد: گروه‌های مقاومت منتظر اجرای تصمیم پنتاگون آمریکا برای کاهش تعداد نظامیانش و سپس خروج کلی در ماه مه سال ۲۰۲۱ میلادی است.

سخنگوی کتائب سید الشهداء عراق خاطر نشان ساخت: اعتمادی به تصمیمات آمریکا نیست اما امیدواریم که در این گام صادق باشند.

الفرطوسی اظهار داشت: "دولت عراق گفته که همچنان درحال مذاکره با طرف آمریکایی از طریق کمیته‌های مشترک برای جدول بندی استقرار نیروهای آمریکایی در خارج از مرزهای عراق است اما تاکنون به تصمیمی نهایی نرسیده‌اند".

وی تاکید کرد: هیچ جایگزینی برای تصمیم خروج کلی نیروهای آمریکایی از عراق نیست زیرا این خروج خواست مردمی و سیاسی است که پارلمان بنا به اراده ملت عراق آن را تصویب کرد و دولت ملزم به اجرای آن است.

شیخ «قیس الخزعلی» دبیرکل «عصائب اهل الحق» عراق نیز دیروز (پنجشنبه) در خصوص خروج کامل آمریکا از کشورش تاکید کرد: خروج آمریکا یعنی عدم بقای هرگونه پایگاه نظامی و کنترل اشغالگران بر خاک عراق و آسمان آن. وی بر مشروع بودن مقابله با حضور بیگانه با همه ابزارهای موجود تاکید کرد.