هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 17 ارديبهشت 1400
ساعت 04:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 30 آبان 1399 ساعت 22:19
جمعه 30 آبان 1399 21:52 ساعت
2020-11-20 22:19:35
شناسه خبر : 341820
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز جمعه هشدار داد کسانی که در تلاش برای کارشکنی در اجرای توافق قره‌باغ هستند باید بدانند که جنگ جایگزین این توافق خواهد بود.

«ولادیمیر پوتین»  رئیس جمهور روسیه روز جمعه هشدار داد کسانی که در تلاش برای کارشکنی در اجرای توافق قره‌باغ هستند باید بدانند که جنگ جایگزین این توافق خواهد بود.

 

وی که طی نشستی این سخنان را مطرح می‌کرد، افزود: «حل‌وفصل درگیری‌هایی نظیر قره‌باغ برای روسیه بسیار مهم است.»

پوتین تاکید کرد که کمک‌های بشردوستانه روسیه باید به نفع هر دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان باشد.

رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: «تمامی تلاش‌های ما، کمک ما باید به نفع مردم ارمنستان و جمهوری آذربایجان باشد. ما با همه و تمام کسانی که در مشکل قرار دارند همدردی می‌کنیم.»

پوتین در ادامه گفت که وی با مقامات جمهوری آذربایجان و ارمنستان در ارتباط است.

«دیمیتری شویگو» وزیر دفاع روسیه نیز روز جمعه خبر داد که روند استقرار نیروهای حافظ صلح روس در منطقه قره‌باغ تکمیل یافته است.

در تاریخ نهم نوامبر (19 آبان ماه)، ولادیمیر پوتین، «الهام علی اف» رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان و «نیکل پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان بیانیه‌ مشترکی را در خصوص آتش بس کامل در منطقه قره باغ کوهستانی به امضا درآورند.

روسای جمهور روسیه، جمهوری آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان پس از آن یک توافق ده بندی برای توقف درگیری‌ها بر سر منطقه قره‌باغ کوهستانی امضا کردند و قرار شد تا نیروهای حافظ صلح روسیه در خط تماس میان منطقه قره‌باغ و جمهوری آذربایجان مستقر شوند.