هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 ارديبهشت 1400
ساعت 17:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 آبان 1399 ساعت 16:27
سه شنبه 27 آبان 1399 15:01 ساعت
2020-11-17 16:27:49
شناسه خبر : 341750
همزمان با آغاز فصل جشن در هند، آژانس‌های امنیتی این کشور در کنار پلیس ایالتی در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند چرا که تروریست‌ها مایل هستند از این موقعیت برای هدف گرفتن مکان‌های شلوغ استفاده کنند.

پلیس دهلی در همین راستا عنوان داشته دو "تروریست" را دستگیر و یک "حمله بزرگ تروریستی" را که حول و هوش فصل جشن در هند برنامه‌ریزی شده بود، خنثی کرده است.

"سانجیو یداو"، معاون کمیسر پلیس در صحبت با اسپوتنیک، افشا کرد که این دو نفر به "جیش‌ محمد"، گروه تروریستی مستقر در پاکستان تعلق دارند. وی اظهار کرد: بر اساس اطلاعات، دامی در نزدیکی محله "سرای کله خان" در دهلی کار گذاشته شده بود و حدود ساعت ۱۰.۱۵ دقیقه، دو مظنون که شهروندان جامو و کشمیر هستند، دستگیر شدند.

به گفته پلیس، این دو نفر با نام‌های "عبدل لطیف میر" و "محمد اشرف" شناسایی شدند.

این مقام اظهار کرد: ما ۲ قبضه اسلحه نیمه اتوماتیک و ۱۰ خشاب پر را در متعلقات آن‌ها کشف کردیم. تحقیقات اولیه نشان داد که مکان‌های مهم دهلی به همراه شخصیت‌های مهم، در هدف این تروریست‌ها قرار داشته‌اند.

تروریست‌ها مورد بازجویی تیم مشترک آژانس‌های اطلاعاتی و پلیس دهلی قرار گرفته‌اند.

در همین حال، پلیس هند در حال حمله به چندین مکان دیگر مرتبط به دستگیری تروریست‌های ادعایی جیش محمد در دهلی است.

آژانس‌های اطلاعاتی هند اخیراً فاش کردند که احتمال نفوذ از پاکستان به جامو و کشمیر قبل از بسته شدن گردنه‌های کوه به دلیل برف شدید افزایش خواهد یافت چرا که احتمال عبور از دره پس از آن، به حداقل می‌رسد.