هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 ارديبهشت 1400
ساعت 15:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 آبان 1399 ساعت 15:10
سه شنبه 27 آبان 1399 15:01 ساعت
2020-11-17 15:10:13
شناسه خبر : 341748
این قطعه به مادران معظم شهدا به ویژه مادر گرانقدر شهید بهروز صبوری تقدیم شده اس
این قطعه به مادران معظم شهدا به ویژه مادر گرانقدر شهید بهروز صبوری تقدیم شده اس

به مناسبت ۲۴ آبان ماه سالگرد شهادت شهید بهروز صبوری تک آهنگ «دیر کردی» با صدای حسین حقیقی در قالب زبان حال بانو زرین تاج بهرام نیا مادر این شهید بزرگوار توسط مجموعه فرهنگی شهید مایلی منتشر شد.

پیمان طالبی شاعر، انوشیروان تقوی آهنگساز، طاها چوگان باز تهیه کننده و حسین حقیقی خواننده این اثر را تشکیل می‌دهند.

شهید بهروز صبوری ۳۸ سال پیش در سن ۱۸ سالگی به شهادت رسید و پیکر او به‌دلیل شرایط عملیات در منطقه ماند. مادر شهید بهروز صبوری سال‌ها منتظر شنیدن خبری از پیکر فرزندش همانند دیگر مادران شهدای مفقودالاثر بود. جمع زیادی از مردم ایران مادر این شهید را در کلیپی معروف که نمایانگر گریه‌ها و انتظار این مادر در استقبال از شهدای گمنام است مشاهده کرده‌اند. این کلیپ با عنوان «گمنام ۶۱» بارها در فضای مجازی و رسانه ملی منتشر شده است و مادر شهید صبوری را کم‌کم به نمادی از انتظار مادران شهدای گمنام تبدیل ساخت.

پنج‌شنبه ۸ اسفندماه ۹۲ طبق اعلام رسمی معراج شهدای مرکز و کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح خبر کشف هویت شهید بهروز صبوری بعد از ۳۱ سال مفقود الجسد بودن، منتشر شد. پیکر مطهر شهید بهروز صبوری در جریان به خاک‌سپاری جمعی از شهدای گمنام در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۹ به خاک سپرده شده بود و هویت او بعد از گذشت سه سال از خاک‌سپاری توسط آزمایش DNA شناسایی شد. نمونه خون خانواده شهید با نمونه استخوان شهید که در بانک ژنتیک شهدای گمنام ثبت شده بود تطابق پیدا کرده هویتش احراز شد. شهید بهروز صبوری سال ۱۳۶۱ در عملیات مسلم‌بن عقیل در منطقه عملیاتی سومار به شهادت رسید.