هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 ارديبهشت 1400
ساعت 03:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 آبان 1399 ساعت 12:00
سه شنبه 27 آبان 1399 11:11 ساعت
2020-11-17 12:00:49
شناسه خبر : 341723
نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که طبق برآورد رسانه‌ها رئیس‌جمهور بعدی این کشور خواهد بود از دونالد ترامپ انتقاد کرد.

«جو بایدن» که طبق پیش‌بینی رسانه‌های آمریکا در رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری توانسته «دونالد ترامپ» را شکست دهد از رفتارهای او انتقاد کرد.

بایدن که بامداد سه‌شنبه (به وقت تهران) در جمع مدیران شرکت‌ها و رهبران اتحادیه‌های کارگری صحبت می‌کرد به شدت از رفتارهای دونالد ترامپ بابت عدم پذیرش نتیجه انتخابات و متوقف کردن روند انتقال قدرت انتقاد کرد.

بایدن تصریح کرد چنانچه این روند ادامه پیدا کند انسان‌های بیشتری فوت خواهند کرد. وی گفت: «اگر ما همکاری نکنیم، آدم‌های بیشتری خواهند مرد...چطور می‌خواهیم بیش از ۳۰۰ میلیون آمریکایی را واکسینه کنیم؟»

وی اضافه کرد: «اگر مجبور باشیم تا ۲۰ ژانویه [روز مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید] برای آغاز برنامه‌ریزی صبر کنیم عقب می‌افتیم. بنابراین، مهم است که این کار [انتقال قدرت] انجام شود و همین الان هماهنگی‌ها وجود داشته باشند.»

دست‌کم ۲۶۴۰۰۰ هزار نفر بر اثر «کووید-۱۹» (کروناویروس ۲۰۱۹) در آمریکا جانشان را از دست داده‌اند. در روزهای گذشته، در بسیاری از ایالت‌های آمریکا افزایش شمار مبتلایان و بستری بیماران گزارش شدهاست.

در بحبوحه این بیماری، تیم ترامپ اصرار می‌کند که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری پیروز شده و روند انتقال قدرت به تیم جو بایدن را آغاز نخواهد کرد.

دکتر «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در مصاحبه‌ای روز یکشنبه گفت بهتر است که مقامات بهداشت و درمان دولت بتوانند کارشان را با تیم انتقال قدرت بایدن-هریس آغاز کنند.

جو بایدن در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد که خودداری ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات، بیش از آنکه مانع انجام وظایف او شود مایه آبروریزی برای آمریکا هم هست.

وی تصریح کرد: «امیدوارم رئیس‌جمهور [ترامپ] قبل از آنکه به تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ برسیم قدری فرهیخته‌تر شود.»