هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 ارديبهشت 1400
ساعت 11:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 آبان 1399 ساعت 11:58
سه شنبه 27 آبان 1399 11:11 ساعت
2020-11-17 11:58:00
شناسه خبر : 341721
عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تأکید بر گزینه مقاومت، گفت که باید کمیته ملی مبارزاتی برای مقابله با صهیونیستها تشکیل شود.

«انور أبو طه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که گروههای فلسطینی باید برای مقابله با صهیونیستها، با یکدیگر مصالحه کنند.

خبرگزاری «سما » فلسطین به نقل از ابوطه گزارش داد، این مصالحه و مشارکت ملی باید به صورت عینی و شفاف باشد و منافع عالی ملی فلسطین را مد نظر قرار دهد.

وی تأکید کرد که باید با اتحاد و مقاومت، با طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به معامله قرن و سایر خطرهایی مقابله کرد که مردم فلسطین را از هر سمتی احاطه کرده است.

این مسئول جهاد اسلامی از همه گروههای فلسطینی و به ویژه تشکلات خودگردان خواست که گفت‌وگوی ملی را به هیچ سیاست خارجی گره نزنند؛ به ویژه تغییر دولت آمریکا.

ابوطه تصریح کرد: «تجربه به ما آموخته است که آمریکا، منافع اسرائیل و امنیت آن را در صدر اولویتها و سیاست خارجی خود قرار می‌دهد؛ صرف نظر اینکه چه کسی وارد کاخ سفید خواهد شد».

وی خاطر نشان کرد، چالش‌هایی که معامله قرن، طرح اشغال کرانه باختری، شهرک‌سازی و «خیز برخی از رژیم‌های مزدور عربی برای ائتلاف با اسرائیل به وجود آورده است، خطراتی است که فقط با مقاومت، اتحاد و پایبندی به مقدسات ملت ما و اصول مسئله می‌توان با آن مقابله کرد».

این مسئول جهاد تأکید کرد، باید توافقات دبیران کل گروههای فلسطینی که در بیروت صورت گرفت، به صورت کمیته‌ای برای پایان بخشیدن به اختلافات و رسیدن به مصالحه و همچنین کمیته ملی مقاومت مردمی به وجود آید.

ابوطه در پایان تأکید کرد، گامهای واقعی، جدی و ملی برای مرتب کردن وضعیت داخلی فلسطین بر اساس دیدگاه آزادی‌بخش، مبارزاتی و مقاومت برداشته شده که هدف آن، پیشبرد طرح ملی فلسطین برای آزادسازی خاک این کشور از اشغالگری است.