هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 آبان 1399 ساعت 11:24
سه شنبه 27 آبان 1399 11:11 ساعت
2020-11-17 11:24:11
شناسه خبر : 341714
الأزهر مصر با صدور بیانیه‌ای موافقت رژیم صهیونیستی با ساخت ۱۲۵۷ واحد صهیونیست‌نشین در نزدیکی شهر قدس با هدف تغییر بافت جمعیتی آن را محکوم کرد.

الأزهر مصر در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن موافقت تل‌آویو با ساخت واحدهای صهیونیست‌نشین جدید در شهر قدس اشغالی خواستار اتخاذ موضع قاطع جامعه جهانی برای مقابله با این تجاوزات صهیونیست‌ها شد.

در این بیانیه بر مخالفت قاطع الازهر با تصمیمات باطل رژیم صهیونیستی که نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی است، تأکید شده و از جامعه جهانی خواسته شده است تا به مسئولیت‌های حقوقی و اخلاقی خود در قبال این تجاوزات عمل کرده و موضع قاطعی برای مقابله با این اقدامات جائرانه که نقض قطعنامه‌های بین‌المللی است، اتخاذ کند.

طبق گزارش وبگاه «صدی البلد»، الأزهر همچنین در بیانیه خود آورده است که هدف از این اقدامات رژیم صهیونیستی تغییر بافت جمعیتی اراضی فلسطینی و تکمیل اشغالگری اراضی فلسطینی است.

در بیانیه الازهر بر حمایت کامل از ملت مظلوم فلسطین و مبارزات آن به منظور آزادسازی اراضی اشغالی و اماکن مقدس تأکید شده و از جامعه جهانی برای یاری ملت فلسطین جهت مقابله با این قطعنامه‌های ظالمانه و مقابله قاطعانه با این تروریسم صهیونیستی درخواست شده است.

الازهر همچنین پایداری فلسطینیان و مقاومت آن‌ها برای دفاع از حق و سرزمین خود را ستود.