هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 21:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 آبان 1399 ساعت 15:36
دوشنبه 26 آبان 1399 15:35 ساعت
2020-11-16 15:36:00
شناسه خبر : 341700

اگر شما در جستجو برای خرید تردمیل خانگی یا باشگاهی هستید و با قیمت‌های متفاوتی در میان انواع تردمیل روبه‌رو شده‌اید، خواندن این متن می‌تواند به شما کمک کند تا آنچه را که در تعیین قیمت یک تردمیل موثر است را بدانید. ویژگی‌های مختلفی تعیین کننده قیمت تردمیل خانگی یا باشگاهی است که نسبت مستقیم بانام برند، کارایی، استحکام، قدرت، ظرفیت، و بسیاری توانائی‌های اضافی در یک تردمیل دارد که در این نوشتار به آنها اشاره می‌شود.

تردمیل

1- برند تردمیل و گارانتی آن:

یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در تعیین قیمت تردمیل نام برند آن است. برند یک تردمیل باشگاهی یا خانگی همچون برند هر کالایی دیگر نقش تعیین کننده در قیمت آن کالا دارد و اصولا مردم یک جامعه کیفیت یک کالا را با توجه به نام برند آن ارزیابی می‌کنند. نخستین چیزی که در تهیه و خرید تردمیل باشگاهی و خانگی نیز مورد نظر قرار می‌گیرد، نام برند آن است که نشانگر استحکام بدنه ونوع و قدرت موتور در مرحله نخست، و بسیاری موارد دیگر در مرحله بعدی است. همچنین برند یک تردمیل خانگی یا باشگاهی و سابقه‌دار بودن و اطمینان برند از ساخت کالا، نوع و مدت گارانتی آن را هم تعیین می‌کند. به‌طور مثال نوع موتور به کار رفته در یک تردمیل تعیین کننده گارانتی موتور آن است که در بسیاری از کالاها می‌بینیم که موتور تردمیل خارج از گارانتی است. تعویض قطعه و گارانتی قطعه نیز مورد دیگری است که در تعیین قیمت تردمیل خانگی و باشگاهی تاثیرگذار است.

2- نوع و قدرت موتور تردمیل:

یکی دیگر از نکته‌هایی که در تعیین قیمت تردمیل باشگاهی یا خانگی موثر است، نوع و قدرت موتور آن است. قدرت موتور تردمیل بستگی به خانگی یا باشگاهی بودن، و وزن افراد استفاده کننده از آن دارد. موتور انواع تردمیل خانگی از نوعDC است که از جریان برق یکنواخت استفاده می‌کند و قیمت آن هم پائین‌تر است، و موتورانواع تردمیل باشگاهی از نوعACاست، از برق متناوب نیرو می‌گیرد، قدرت بالاتری دارد، و قیمت آن نیز بالاتر است. قدرت موتور نیز یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت تردمیل خانگی یا باشگاهی است و مشخص کننده آن است که تردمیل برای چه محدوده وزنی مناسب است. در یک تردمیل خانگی قدرت موتور 1 اسب بخار یا 0.7 کیلو وات برای فردی تا نهایت وزن 100 کیلوگرم، قدرت موتور 1.5 اسب بخار یا 1.11 کیلو وات تا وزن 110 کیلوگرم، قدرت موتور 2 اسب بخار یا 1.49 کیلو وات تا وزن 130 کیلوگرم، و قدرت موتور 2.5 اسب بخار یا 1.86 کیلو وات برای وزن فردی تا نهایت 150 کیلوگرممناسب است. اما قدرت موتور در انواع تردمیل باشگاهی از 3 اسب بخار شروع می‌شود و به حدود 7 اسب بخار می‌رسد. طبیعی است هر چه قدرت موتور یک تردمیل بالاتر باشد، قیمت آن هم بالاتر خواهد بود.

تردمیل خانگی

3- بدنه و اندازه تردمیل:

جنس بدنه و مقاومت آن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها در تعیین قیمت تردمیل باشگاهی یا خانگی است. بعضی از انواع تردمیل خانگی از آلومینیوم ساخته شده‌اند. آلومینیوم دارای مقاومت خیلی بالایی نیست و فقط برای تردمیل‌های خانگی مناسب است و قیمت پائین‌تری هم نسبت به انواع تردمیل با جنس بدنه فولادی یا استیل دارد. بسیاری از انواع تردمیل خانگی و باشگاهی از فولاد ساخته شده‌اند و پوشش ضد زنگی روی آنها را پوشانده است.فولاد فلز محکمی است استفاده از آن در ساخت تردمیل باشگاهی و خانگی مناسب است. بدنه انواعی از تردمیل هم از استیل ساخته شده‌اند که دارای مقاومت و همچنین قیمت بالاتری نسبت به انواع آلومینیومی و فولادی هستند. دقت داشته باشید که جنس بدنه دستگاه تردمیل خانگی یا باشگاهی ارتباط مستقیم با تحمل وزن آن دارد و هر چه بدنه دستگاه تردمیل باشگاهی و خانگی محکم‌تر باشد، تحمل وزن آن هم بیشتر است. تسمه تردمیل هم یکی از اجزاء بدنه است واستاندارد بودن و سلامت تسمه،و درازا و پهنا و ضخامت آن نیز یکی از مهم‌ترین نکته‌ها در مشخص نمودن قیمت تردمیل خانگی یا باشگاهی است. ضخامت استاندارد تسمه برای تردمیل خانگی معمولا حدود 6 میلی‌متر و برای تردمیل باشگاهی در حدود 9 تا 20 میلی‌متر است. عرض تسمه نیزاز حدود 40 سانتی‌متر شروع می‌شود و به بیش از 50 سانتی‌متر می‌رسد، و طول آن هم از 100 تا 150 سانتی‌متر متفاوت است. استفاده از ضربه‌گیر نیز نقش مهمی در تعیین قیمت تردمیل دارد. ضربه‌گیرها به سلامت ماندن مفصل‌های زانو و مهره‌های کمر ورزشکار کمک می‌کنند. اندازه تردمیلعامل تعیین کننده دیگری در قیمت تردمیل است و طبیعتا اندازه‌های کوچک‌تر برای بهره‌وری خانگی هستند و قیمت پائین‌تری دارند و اندازه‌های بزرگ‌تر برای استفاده در باشگاه‌ها مناسب هستند و قیمت آنها نیز بیشتر است، به‌ویژه که اندازه تردمیل نسبت مستقیمی با استحکام و سنگینی و مقاومت آن هم دارد. تاشو بودن تردمیل نیز می‌تواند در تعیین قیمت تردمیل خانگی موثر باشد.

4- مقدار تحمل وزن تردمیل:

نخستین نکته‌ای که در خرید تردمیل مورد توجه قرار می‌گیرد، ظرفیت آن، یعنی میزان تحمل وزن آن است. یکی دیگر از موارد تعیین کننده قیمت تردمیل خانگی ظرفیت وزنی آن است که هر چه پائین‌تر باشد، تردمیل خانگی از مقاومت کمتری برخوردار است، و هر چه بیشتر باشد، دستگاه تردمیل دارای مقاومت بالاتری در برابر فشار و سنگینی و تحمل وزن، و در نتیجه دارای قیمت بالاتری است. انواع تردمیل باشگاهی قدرت تحمل وزن بالاتر و درنتیجه قیمت بالاتری دارند.

5- موارد دیگر:

در کنار چند ویژگی اصلی گفته شده، نکته‌های دیگری نیز در تعیین قیمت تردمیل باشگاهی یا خانگی مطرح است که به سرعت یا شیب آن می‌توان اشاره کرد. سرعت معمول مورد نیاز در انواع تردمیل بین 3 تا 7 کیلومتر در ساعت برای راه رفتن، و بین 6 تا 10 کیلومتر برای دویدن است که در بیشتر انواع تردمیل قابل دسترسی است، اما اگر نیاز به سرعت بالاتر برای تمرین باشد، باید به دنبال انواع تردمیل باشگاهی بود که تا 20 کیلومتر در ساعت سرعت دارند و قیمت آنها نیز بالاتر است. شیب دستگاه هم امکان دیگری است که تردمیل در اختیار کاربر می‌گذارد و بیشتر انواع تردمیل دارای آن هستند، اما دستی یا برقی بودن و میزان شیب دستگاه که تا 25 درجه قابل تنظیم است، می‌تواند بالابرنده قیمت تردمیل باشگاهی یا خانگی باشد. توجه به این نکته نیز بیهوده نیست که برخی از انواع تردمیل دارای شیب منفی هستند و تردمیل‌های دارای شیب منفی دارای قیمت بالاتری هستند. نوع نمایشگر و LED یا LCD بودن آن و توانائی‌های نمایشگر یکی دیگر از مهم‌ترین شاخص‌های تعیین کننده قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی است. توانائی نمایشگر در نمایش زمان تمرین، سرعت پیاده روی یا دویدن، مسافت پیموده شده، تعداد ضربان قلبورزشکار در دقیقه، و مقدار انرژی مصرف شده از جمله موارد قابل نمایش در نمایشگر و تعیین کننده قیمت تردمیل خانگی و باشگاهی است. قابلیت‌های دیگری مانند داشتن درگاه USB و گوش دادن به موسیقی، یا پخش ویدئو و دیدن فیلم در هنگام ورزش را هم نوع و قابلیت نمایشگر در اختیار کاربر قرار می‌دهد که آن هم از موارد مهم در تعیین قیمت تردمیل است. داشتن گیره ایمنی یا قفل کودک هم مورد دیگر در تعیین قیمت تردمیل است. گیره ایمنی در زمانی به کار می‌آید که تعادل ورزشکار در هنگام تمرین به هم بخورد و به زمین بیفتد که در این زمان با جدا شدن گیره از بدن ورزشکار، دستگاه خودبه‌خود از کار می‌افتد. برنامه‌های تمرینی از پیش تعیین شده نیز عامل دیگر در بالا یا پائین بردن قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی است. برنامه‌های پیش‌فرض، امکان راه رفتن و دویدن با سرعت‌های متفاوتی را در زمان مشخص، برای ورزشکار فراهم می‌کند و میزان کالری‌سوزی مشخصی را نیز از آن برنامه تمرینی، مورد نظر قرار می‌دهد. داشتن برخی توانائی‌های دیگر همچون خنک کننده بدن، تخته شنا، ویبراتور و ماساژور، محل قرار دادن شیشه آب، امکان اتصال به اپلیکیشن‌های مختلف و وبسایت‌های مختلف ورزشی نیز از دیگر گزینه‌ها در تعیین قیمت یک تردمیل خانگی یا باشگاهی هستند.

خرید تردمیل

برای خرید تردمیل با بهترین قیمت به سایت هایپرجیم مراجعه کنید:

hypergymco.com