هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 آبان 1399 ساعت 10:09
دوشنبه 26 آبان 1399 10:04 ساعت
2020-11-16 10:09:33
شناسه خبر : 341676
یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه از قصد ترامپ برای دشوار کردن مسیر دولت‌های آتی واشنگتن برای اجتناب از رویکرد خصمانه علیه چین خبر داد.

وبگاه آکسیوس به نقل از منابع آگاه، از تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اتخاذ تدابیر خصمانه‌تر علیه چین خبر داد تا به زعم خود، در صورت واگذاری کاخ سفید به جو بایدن رقیب دموکرات انتخابات ۲۰۲۰، راه او را برای تغییر سیاست‌های واشنگتن در قبال پکن سد کند.

 

این اقدامات شامل تنگ‌تر کردن حلقه تحریم‌ها یا محدودیت‌ها علیه شرکت‌های چینی، نهادهای دولتی و مقامات رسمی چین به بهانه‌های حقوق بشری یا نقش آنها در تضعیف امنیت آمریکا خواهد بود.

 

به ادعای «جان یولیوت» (John Ullyot) سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید؛ با وضع این تدابیر سختگیرانه، مادامی که چین به بازیگری مسئول در صحنه بین‌الملل تبدیل نشود؛ برای رئیس‌جمهور آتی آمریکا تغییر سیاست در قبال پکن به منزله یک خودکشی سیاسی خواهد بود.

 

این در حالی است که اخیراً آمریکا ۲۴ شرکت چینی را به بهانه همکاری با ارتش این کشور، در لیست سیاه خود قرار داده است.

 

به گفته «کلیف اسمیث» مشاور ارشد مدیریت اطلاعات ملی آمریکا، هدف از اتخاذ چنین رویکردی، تمرکز زدایی از مقولاتی مانند جنگ سرد و مبارزه با تروریسم ذیل عنوان حادثه ۱۱ سپتامبر و در مقابل، پرداختن به مقوله رقابت با چین است.