هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 24 آبان 1399 ساعت 13:44
شنبه 24 آبان 1399 13:08 ساعت
2020-11-14 13:44:21
شناسه خبر : 341631
دادگاهی در شهر «فیلادلفیا» ایالت «پنسیلوانیا» پنج شکایت حقوقی تیم انتخاباتی ترامپ و جمهوری‌خواهان مبنی بر تخلف در آراء صندوق‌های پستی انتخابات 2020 آمریکا را رد کرد.

دادگاهی در شهر «فیلادلفیا» ایالت «پنسیلوانیا» روز گذشته (جمعه) به وقت محلی پنج شکایت حقوقی ستاد انتخاباتی ترامپ و جمهوری‌خواهان را که در آن مدعی بی‌نظمی و تخلف در آراء صندوق‌های پستی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شده بودند، رد کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل» گزارش کرد، تیم ترامپ و جمهوری خواهان در دادخواست‌های جداگانه‌ای، بیش از هشت هزار و ۳۰۰ رأی در فیلادلفیا را به چالش کشیده و مدعی شده بودند از آنجایی‌که رأی‌دهندگان نام خود را در زیر امضا یا آدرس خود را روی پاکت رأی‌های پستی درج نکرده بودند، آراء فاقد ارزش قانونی است که دادگاه تمامی این دادخواست‌ها را رد کرد.

دادگاه در توضیح رد درخواست تیم ترامپ تأکید کرد که شورای انتخابات فیلادلفیا، رأی دهندگان را به درج نام یا آدرس بر روی برگه آراء پستی ملزم نکرده بود زیرا اطلاعات آنها از قبل بر روی پاکت درج شده بود و تأکید کرد که تمامی آرائی که به موقع دریافت شده، شمارش خواهد شد.

دادگاه فیلادلفیا تأکید کرد که ستاد انتخاباتی ترامپ «ادعا نمی‌کند که تقلب صورت گرفته است و اینکه شواهدی در خصوص تقلب وجود دارد یا اینکه رأی‌دهندگان برگه‌های رأی را پرنکرده باشند و همچنین به نظر می‌رسد که خواهان، مدعی تقلب یا بی‌نظمی در جمع‌آوری یا شمارش آراء نیستند».

شکست تیم ترامپ در ایالت پنسیلوانیا بعد از بی‌نتیجه ماندن شکایات حقوقی آنها در چندین ایالت سرنوشست‌ساز صورت می‌گیرد به طوریکه پیش از این نیز مقام‌های ایالت میشیگان و ویسکانسین با رد ادعاهای ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات تأکید کردند که هیچ شواهدی برای تأیید این ادعاها ارائه نشده است.

مقام‌های ارشد وزارت امنیت داخلی آمریکا هفته گذشته در بیانیه مشترکی تأکید کردند که انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، امن‌ترین و ایمن‌ترین انتخابات در تاریخ آمریکا به حساب می‌آید.

از طرف دیگر، پیش از این «کتی بوکوار» از مقامات ایالت پنسیلوانیا اعلام کرد که حاشیه برتری «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در این ایالت به اندازه‌‌ای است که نیازی به بازشماری آرا وجود ندارد.

بر اساس قوانین ایالت پنسیلوانیا، بازشماری آرا در این ایالت در حالتی صورت می‌گیرد که اختلاف آرا میان نامزدها کمتر از نیم درصد باشد.

این در حالی است که آمار نشان می‌دهد بایدن ۵۹ هزار رای بیش از ترامپ در این ایالت بدست آورده که بیش از ۰.۸ درصد آرا می شود.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد.طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

بر اساس برآورد رسانه‌ها، بایدن۳۰۶ رأی الکترال و ترامپ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورده است.

علیرغم آنکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا صراحتاً شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در مقابل رقیب دموکرات خود «جو بایدن» را نپذیرفته است، بامداد امروز (شنبه) به وقت تهران در اولین کنفرانس خبری خود از زمان آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان) تاکنون به نوعی اعتراف کرد که رئیس‌جمهور بعدی آمریکا نخواهد بود.

وی در این کنفرانس خبری درباره زمامدار بعدی کاخ سفید گفت: «زمان به ما خواهد گفت که چه دولتی بر سر کار خواهد آمد و چه اتفاقی در آینده می افتد.»