هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 24 آبان 1399 ساعت 12:48
شنبه 24 آبان 1399 12:43 ساعت
2020-11-14 12:48:49
شناسه خبر : 341619
در حالی که پیروزی نامزد حزب دموکرات در ایالت پنسیلوانیا نهایی شده، ترامپ با اشاره به اجازه ندادن به ستاد وی برای رؤیت ۷۰۰ هزار رای گفت که بر اساس قانون اساسی وی پیروز این ایالت می‌شود.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر نوشت که اجازه رؤیت ۷۰۰ هزار رای در فیلادلفیا و پیتسبورگ به ستاد وی داده نشده است.

وی در این پیام توییتری نوشت: «۷۰۰ هزار رای اجازه رویت آنها در فیلادلفیا و پیتسبورگ داده نشده که بدان معناست بر اساس قانون اساسی بزرگمان، ما پیروز ایالت پنسیلوانیا می‌شویم.»

ترامپ در حالی این پیام توییتری را منتشر می‌کند که دادگاه‌های ایالت پنسیلوانیا دو درخواست تیم ترامپ برای ابطال بیش از ۵ هزار رای پستی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را رد کردند.

از سوی دیگر، «کتی بوکوار» از مقامات ایالت پنسیلوانیا اعلام کرده که حاشیه برتری «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در این ایالت به اندازه‌‌ای است که نیازی به بازشماری آرا وجود ندارد.

بر اساس قوانین ایالت پنسیلوانیا، بازشماری آرا در این ایالت در حالتی صورت می‌گیرد که اختلاف آرا میان نامزدها کمتر از نیم درصد باشد.

این در حالی است که آمار نشان می‌دهد بایدن ۵۹ هزار رای بیش از ترامپ در این ایالت بدست آورده که بیش از ۰.۸ درصد آرا می شود.