هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 24 آبان 1399 ساعت 12:48
شنبه 24 آبان 1399 12:31 ساعت
2020-11-14 12:48:42
شناسه خبر : 341618
بیست‌و‌هشتمین دوره هفته کتاب با شعار «دانایی؛ مانایی» با پیش‌بینی بیش از 800 برنامه‌ از سوی نهاد‌های دولتی و غیر‌دولتی آغاز شد.
بیست‌و‌هشتمین دوره هفته کتاب با شعار «دانایی؛ مانایی» با پیش‌بینی بیش از 800 برنامه‌ از سوی نهاد‌های دولتی و غیر‌دولتی آغاز شد.

به گزارش رجانیوز طرح پاییزه کتاب ۹۹ از امروز شنبه ۲۴ آبان همزمان با بیست‌وهشتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «دانایی؛ مانایی» کار خود را در ۸۳۵ کتابفروشی عضو طرح در ۳۱ استان کشور آغاز کرد و تا ۳۰ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

در این‌طرح، ۶۴۲ کتابفروشی از مراکز استان‌ها و ۱۹۳ کتابفروشی از سایر شهرستان‌ها برای حضور در پانزدهمین دوره طرح توزیع یارانه از طریق کتابفروشی‌ها اعلام آمادگی کردند. همچنین در این دوره، ۱۰۵ کتابفروشی برای نخستین بار به طرح پاییزه کتاب ۹۹ پیوستند.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح، کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را تا سقف ۲۰۰ هزار تومان با یارانه ۲۰ درصدی خریداری کنند.

در این‌دوره، استان‌های تهران با ۱۳۲ کتابفروشی، اصفهان با ۸۶ کتابفروشی، خراسان رضوی با ۸۴ کتابفروشی و قم با ۷۱ کتابفروشی بیشترین مشارکت را در طرح پاییزه کتاب ۹۹ داشتند.

اسامی، مشخصات و آدرس کتابفروشی‌های عضو طرح پاییزه کتاب ۹۹ در پایگاه اینترنتی tarh.ketab.ir قابل مشاهده است. در این دوره از طرح، به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ناشی از ویروس کرونا، امکان خرید تلفنی و غیر حضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شده است.

 

به گزارش رجانیوز برنامه‌های بیست‌و‌هشتمین دوره هفته کتاب نیز با وجود پیوست کرونایی برگزاری ۳۲ نشست تخصصی با حضور  بیش از ۹۰ سخنران در سرای اهل قلم را با استفاده از قابلیت‌های فضای مجازی اقدام کرده‌است؛ مشارکت‌ ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور با پیش‌بینی بیش از ۸۰۰ برنامه متنوع، نشان‌‌دهنده عزم جدی برای برگزاری موثر برنامه‌های هفته کتاب با وجود شرایط شیوع ویروس کرونا است.