هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 03:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 21 آبان 1399 ساعت 16:53
چهارشنبه 21 آبان 1399 16:53 ساعت
2020-11-11 16:53:42
شناسه خبر : 341562

ثبت تغییرات شرکت

ثبت یک شرکت یکی از راه های کسب و کار است که درآمد بالایی هم برای افراد به دنبال دارد. اما در بعضی از موارد ممکن است که در هنگام ثبت مواردی را انتخاب کنید که پس از مدتی آن را مناسب ندانید. به همین دلیل به دنبال ثبت تغییرات شرکت خواهیم بود. البته تغییرات یک شرکت مراحل مختلف خود را دارد که در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

ثبت تغییرات شرکت از جمله مواردی است که بعد از انجام ثبت شرکت به آن نیاز داریم. ما در این صفحه به شما آموزش مراحل ثبت تغییرات شرکت + نحوه پیگیری ثبت تغییرات شرکت + راهنمای ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص و نکات مهم تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت را آموزش می دهیم.

ثبت تغییرات شرکت

اولین موضوعی که باید به آن بپردازیم این است که تغییرات شرکت به چه معنی است. به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از ثبت شرکت و بعد از آن که مدتی شرکت فعالیت داشته، سهامداران و دیگر اعضاء شرکت به این نتیجه می رسند که باید تغییراتی در شرکت به وجود آید و فعالیت شرکت با تغییرات ادامه داشته باشد.

البته لازم به ذکر است که در بعضی از موارد تغییرات حتما به این معنی نیست که فعالیت شما تغییراتی داشته باشد، در بعضی از موارد حتی شاهد این هستیم که محل یک شرکت تغییر می کند و این موضوع هم به عنوان تغییرات شرکت در قالب تغییر آدرس شرکت به حساب می آید، پس تصور نکنید که تغییرات یک شرکت حتما به معنی تغییر در نوع یا فعالیت آن شرکت است.

تبدیل شرکت

یکی از اصلی ترین تغییراتی که در یک شرکت انجام می شود، تبدیل آن شرکت است، اما تبدیل شرکت به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟ در ابتدا باید توجه داشته باشید که قانون تبدیل شرکت به تازگی به تثبیت رسیده است و به همین دلیل هر کسی توانایی انجام آن را ندارد. این در حالی است که کارشناس های ما در ثبتینو به دلیل تخصص و مهارتی که دارند، به سادگی می توانند این کار را برای شما انجام دهند.

حال باید به این موضوع بپردازیم که تبدیل شرکت به چه معنی است؟ در هنگام ثبت یک شرکت، باید نوع شرکت خود را انتخاب کنید. نوع شرکت به این معنی است که شرکت شما چه قالبی دارد، شرکت سهامی خاص و شرکت مسئولیت محدود دو نوع از پر طرفدارترین شرکت ها در ایران به حساب می آید.

در بعضی از موارد شاهد این هستیم که در هنگام ثبت شرکت، نوع شرکت به اشتباه انتخاب می شود، یا در بعضی از موارد شاهد این هستیم که اعضاء شرکت به این نتیجه می رسند که فعالیت در قالب فعلی نه تنها مزیت هایی را برای شما ندارد، بلکه باعث پس رفت هایی هم خواهد شد و به همین دلیل باید تغییراتی در شرکت ایجاد شود.

در چنین مواردی باید به دنبال ثبت تغییرات شرکت و تبدیل شرکت باشید، همانطور که گفتیم تبدیل شرکت به تخصص بالایی نیاز دارد و تصور نکنید که انجام آن به سادگی انجام خواهد شد. به دنبال شرکتی باشید که تبدیل شرکت را برای شما انجام دهد، زیرا در صورت بروز اشتباه در این کار، مشکلاتی برای شما به وجود می آید.

پیگیری ثبت تغییرات شرکت

پیگیری ثبت تغییرات شرکت

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای تغیرات یک شرکت، باید در ابتدا در خود شرکت این تغییرات تصویب شود، در غیر این صورت امکان ثبت آن ها وجود ندارد. لازم به ذکر است که برای پیگیری ثبت تغییرات در یک شرکت هم سه راه وجود دارد که در ادامه این موارد را شرح خواهیم داد.

مجمع عمومی عادی شرکت

همانطور که از نام این مجمع مشخص بوده، عمومی است و همه سهامدارن و مدیران یک شرکت باید در آن شرکت داشته باشند. از آن جایی که همه در مجمع عمومی عادی یک شرکت، حضور دارند، به راحتی می توان تصمیم های مهم را مطرح کرد و هر کسی در رابطه با آن نظر خود را بیان کند.

به این موضوع توجه داشته باشید که مجمع عمومی عادی شرکت هر ساله تشکیل می شود، اما زمان آن دقیقا چه موقع است؟ قبل از ان که ماه پنجم مالی در هر شرکتی شروع شود، باید مجمع عمومی عادی شرکت تشکیل شود و نظرات مهمی را در این مجمه عادی بیان کنید. به همین دلیل به این موضوع باید توجهی خاص داشته باشید.

مجمع عمومی فوق العاده شرکت

برا تشکیل این مجمع باید حداقل نیمی از اعضاء اصلی شرکت و سهامدارن حضور داشته باشند و در غیر این صورت مجمع حالت رسمی نداشته و تصمیم هایی هم که در آن به تصویب می رسد، رسمیت ندارند. التبه باید توجه داشته باشید که در این مجمع عمومی فوق العاده معمولا تصمیم های مالی گرفته می شود.

تصمیم هایی که در رابطه با کاهش و افزایش سرمایه هستند، تصمیم هایی که در رابطه با انحلال یک شرکت و تصفیه مالی آن است، در این مجمع تصویب می شوند. به این موضوع توجه داشته باشید که موارد گفته شده در بالا هم در تغییرات شرکت به حساب می آیند، یعنی هنگامی که در رابطه با افزایش و کاهش سرمایه بحث می کنیم، دقیقا در رابطه با ثبت تغییرات شرکت در حال بحث هستیم و توجه به این موضوع اهمیت بالایی دارد.

مجامع هیئت مدیره

در این مجمع شاهد این هستیم که اعضاء هیئت مدیره باید حضور داشته باشند و با رای خود سمت های مختلف در شرکت را تعیین کنند. به همین دلیل این مجمع اهمیت بالایی دارد و باید به آن توجه داشته باشید.

مراحل ثبت تغییرات شرکت

برای آن که تغییرات شرکت خود را به ثبت برسانید، باید مراحل زیر را انجام دهید.

  • در ابتدا در یکی از مجامع گفته شده در بالا تغییر مورد نظر به تصویب برسد.
  • بعد از آن برای تکمیل و تنظیم صورت جلسه اقدام کنید.
  • صورت جلسه تنظیم شده را به همراه مدارک مورد نیاز برای ثبت تغییرات شرکت در سامانه اداره سمت بارگزاری کنید.
  • بعد از تائید تغییرات مورد نظر از طرف اداره ثبت، باید در روزنامه آگهی تغییرات منتشر شود.

اگر چه با توجه به مراحل بالا شاید تصور کنید که ثبت تغییرات شرکت به سادگی انجام می شود، اما پیچیدگی های خاص خود را دارد و برای همین حتما به شرکت معتبر و متخصصی در این زمینه نیاز خواهید داشت، ما ثبت تغییرات شرکت با ثبتینو را به بهترین نحو برای شما انجام می دهیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت تغییرات شرکت

  • از مدارک هویتی و شناسایی همه اعضاء شرکت یک کپی تهیه کنید.
  • اگر تغییرات شرکت به منزله ورود افراد جدیدی به شرکت شماست، مدارک شناسایی آن ها را هم ارائه دهید.
  • از اساسنامه کپی تهیه کنید.
  • نام و مشخصات همه اعضاء شرکت به همراه درصد سهم آن را ارائه دهید.
  • اگر در گذشته هم تغییراتی در شرکت داشته اید، از روزنامه آخری تغییرات هم یک کپی تهیه کنید.

هزینه ثبت تغییرات شرکت

هزینه ثبت تغییرات شرکت

به این موضوع توجه داشته باشید که هزینه ثبت تغییرات شرکت با توجه به این که قصد ثبت چه تغییری را دارید، با دیگری متفاوت است و به همین دلیل نمی توانیم در رابطه با این موضوع مبلغی را به طور ثابت بیان کنیم. نکته لازم به ذکر این است که برای انتشار آگهی در روزنامه هم باید هزینه ای را پرداخت کنید.

هزینه آگهی روزنامه هم با توجه به موارد خاصی مشخص می شود و هزینه ثابتی نیست. ما به دنبال این هستیم که خدمات با کیفیت را با کمترین هزینه ممکن به شما ارائه دهیم، کافی ست که شما هزینه و کیفیت خدمات ما را با شرکت های دیگر مقایسه کنید، تا به طور کامل به این موضوع پی ببرید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که اگر قصد ثبت تغییرات شرکت را دارید، همین الان با کارشناس های ثبتینو تماس بگیرید.