هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 20:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 21 آبان 1399 ساعت 13:46
چهارشنبه 21 آبان 1399 13:25 ساعت
2020-11-11 13:46:28
شناسه خبر : 341556
بازار سرمایه امروز با چراغ سبز شروع کرد و شاخص کل در لحظات آغازین با رشد همراه شد اما با گذشت نیمه اول معاملات بازار به سمت صف‌های فروش پیش رفت به طوری که افزایش عرضه‌ها در بازار نمادها را منفی کرد.

گروه اقتصادی-رجانیوز: بازار سهام امروز سه شنبه ۲۰ آبانماه در شروع معاملات بعد از روند نزولی سه روز ابتدایی هفته حدود نیم درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۲۲۱ هزار واحد رسید؛ اما پس از گذشت ساعتی ارتفاع کم کرد و با کاهش ۳ هزار و ۲۵۴ واحدی در محدوده یک میلیون و ۲۱۱ هزار و ۹۰۹ واحد قرار گرفت.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از مشرق، نمادهای وامید، حکشتی و جم  و شتران  بیشترین تاثیر منفی را بر روند شاخص کل گذاشتند و نمادهای کچاد، کگل، فملی و نوری بیشترین تاثیر مثبت راداشتند.

 

ریزش بورس بر روی قیمت سهام نمادهای حاضر در سبد سهام عدالت نیز تاثیر گذاشت و قیمت آن ها را نیز نزولی کرد.

 

بر این اساس ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۸ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۶۴ تومان رسید. بدین ترتیب ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت برای فروش حدود ۵ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۸۳۸ تومان می باشد.

 

اُفت ۰.۲ درصدی ارزش سهام عدالت در روز جاری موجب شد تا ارزش این سهام در مقایسه با روز گذشته ۲۶ هزار و ۶۵۶ تومان کاهش یابد.

 

 

همچنین قیمت پایانی هر واحد از دارایکم با افزایش ۲.۳۷ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۸ هزار و ۱۱۱ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد از اولین ETF دولتی به ۳ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از دارایکم با ۱.۷۵ درصد رشد نسبت به روز معاملاتی قبل به ۱۸ هزار تومان افزایش یافت.