هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 03:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 20 آبان 1399 ساعت 13:04
سه شنبه 20 آبان 1399 13:00 ساعت
2020-11-10 13:04:23
شناسه خبر : 341541
درها از نظر طراحی، ساختار و ساخت متفاوت هستند. سازه های درب چوبی ممکن است انواع مختلف و فن آوری های مختلفی، مانند چوب جامد، تخته سه لا یا دو صفحه داشته باشد. چوب جامد، چوب جامد روکش دار دارای پایداری بسیار بالایی است. چوب دو صفحه، ساختار پیچیده با فضای داخلی سبک دارند. روکش چوبی خارجی با استفاده از روکش چوب ظریف برای پوشاندن عناصر درب با مواد، رنگ ها و پوشش های مختلف ساخته شده است. برای تکمیل یک محیط داخلی و اجازه عبور از دو اتاق مجاور، درهای داخلی عناصر قدرتمندی از نظر عملکرد و همچنین از نظر زیبایی شناختی ایفا می کنند. درهای چوبی لولایی، برای تحت فشار قرار دادن یا کشیدن، بیشترین کاربرد و همه کاره را دارند و می توانند تقریبا در همه زمینه ها به عنوان راه حل های همیشه عالی به حساب بیایند. همچنین محصولات مختلفی از لمینت یا شیشه ساخته شده اند که با سیستم های مختلف بازشو از جمله، کشویی و تاشو یا هم­ تراز با حداقل طراحی در دسترس هستند.

درب های داخلی چوبی

چوب که همیشه به عنوان اولین ماده اولیه تولید مبلمان، وسایل خانه و وسایل منزل در نظر گرفته می شود، در دنیای درب های داخلی نیز مورد استقبال قرار می گیرد. استحکام چوب خام، پایداری و انعطاف پذیری آن در مورد تکنیک های مختلف کار، سپس با ترکیب بسیاری از اسانس های موجود در طبیعت و ماشین آلات مختلف و ابتکاری برای تولید درب، امکان خلاقیت بالایی را در تولید و طراحی درب ها می دهد. درهای چوبی را می توان در دسته های سبک طبقه بندی کرد، کلاسیک، مدرن و مینیاتوری. آن­ها همچنین با توجه به ساختار داخلی مانند درب های مستحکم و تو خالی تقسیم می شوند. علاوه بر این، انواع مختلفی از سطح کار ماندد، رنگ آمیزی شده  با مواد براق، مات یا طبیعی، با سطوح صاف یا تزئین شده وجود دارد. ساختار و کلاف بندی درب چوبی ساختمانی در مدل های مختلف روکش چوب و روکش پی وی سی متفاوت است.

 

درب های چوبی محکم و درب چوبی تو خالی

از نظر سبک، درب های چوبی کلاسیک کاملا متفاوت هستند. این­ها درهایی هستند که با یک پوشش محکم با یک ساختار لایه ای ساخته شده اند، که یک راه حل ویژه و مقاوم است. حتی اگر ویژگی های سبک گذشته را از بین ببرند، این مجموعه ها با جدیدترین فناوری ساخته شده اند که امکان حکاکی و جزئیات دقیق را فراهم می کنند که رگه های نامنظم مواد طبیعی را نشان می دهد. علاوه بر چوب محکم، درب های چوبی ما می توانند دارای زیرسازی سبک و تو خالی باشند، این یک پازل کامل ساخته شده از نوارهای چوبی است که باعث می شود درب با دوام تر شود، که با ساختار پیچیدن از تخته های چوب و مواد سبک درون آن­ها مشخص می شود. با توجه به کیفیت عملکرد پانل های این درب ها، در صورت مقایسه با انواع مستحکم درب ها، بهترین گزینه برای استفاده در بسیاری از مکان ها است.

 

تزئینات درب چوبی

کاربرد پذیری و کارایی بالای چوب، ایجاد درب های دست ساز هنری را ممکن می کند، حتی اگر این امر به ویژه برای محصولات سبک کلاسیک، که به ویژه پیچیده و خاص است، صدق کند. در واقع، در مجموعه درب های چوبی کلاسیک، هر دو مدل پانتوگرافی و صاف می توانند با جزئیات نقاشی دستی، ساخته شده از زنگ های روشن یا پاستلی و در عناصر طلایی یا نقره ای ساخته شوند. بنابراین، هر درب منحصر به فرد است زیرا دکوراسیون در زمان سفارش طراحی می شود. استفاده از مواد اولیه خوب برای اتمام کارها و سازه ها، کارهای دکوراسیون گران بها برای درهای چوبی کلاسیک، استفاده از آخرین فن آوری هایی که به ترکیب حکاکی های دقیق، رنگ آمیزی های روشن یا سه بعدی و جزئیات دیگر، وجود بسیاری از لوازم جانبی قابل هزینه و سیستم های بازکن ابتکاری و هوشمند امکان می دهد تا سفارشات گسترده ای با کیفیت بالا را بتوان انتخاب کرد.

 

 

 

 

 

ویژگی درب های چوبی

درهای چوبی دارای ویژگی غنی از شخصیت و زیبایی هستند. شاید این را بتوان به دانه های چوب طبیعی، ظاهر زیبا با طراحی طبیعی و احساس سنگینی و بادوام آن­ها نسبت داد. علاوه بر این، آن­ها می توانند یک روش خیره کننده برای بیان اظهارات در ورودی شما باشند و همچنین به مهمانان ایده ای درباره آنچه در فضاهای داخلی خانه شما منتظر است، ارائه دهند. همان­طور که ذکر شد دانه چوب یکی از جذاب ترین ویژگی های یک درب خارجی چوبی است. همانند مبلمان چوبی، گزینه های بی شماری از چوب وجود دارد که می توانید از درب منزل انتخاب کنید. شما می توانید از یک بامبو یا ساج مدرن و براق گرفته تا بلوط سنتی یا چوب ماهون یا حتی یک سرو یا گره کاج روستایی بیشترهمراه با انتخاب های زیادی که در این بین قرار دارند، داشته باشید. صفحات درب، قالب و هر ویژگی خاصی را که می خواهید در چوب ساخته می شود. همچنین می توانید در پایان کار، درب خود را با رنگ طراحی کنید. اکثر این درب های ورودی نیز از چوب محکم هستند و یا دارای هسته چوب مهندسی شده هستند، به این معنی که شما از دوام و عایق بندی بالاتری برخوردار هستید. این ممکن است نه تنها به نگرانی های امنیتی و صرفه جویی در انرژی کمک کند، بلکه می تواند میزان سر و صدایی را که از خارج می شنوید کاهش دهد. کیفیت جذاب دیگر درب های چوبی این است که می توان آن­ها را بصورت سفارشی متناسب با هر اندازه باز یا برش خورده در یک درب اندازه خاص تنظیم کرد. در این راستا، چوب ماده ای است که کار با آن آسان است و می تواند متناسب با نیازهای دقیق شما ساخته شود. حتی می توانید پنجره ها یا فضا را برای قرار دادن درهای شیشه ای در یک درب سفارشی اختصاص دهید. درهای چوبی به کمی دقت و نگهداری نیاز دارند تا زیبا به نظر برسند و عملکرد آن­ها را حفظ کنند. به عنوان مثال، آنها باید قبل یا بلافاصله پس از نصب مهر و موم شوند. اگر این مرحله مهم انجام نشود، آن­ها ممکن است رطوبت را جذب کنند، که باعث می شود با گذشت زمان پوسیده و متورم شوند.