هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 خرداد 1400
ساعت 19:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 18 آبان 1399 ساعت 14:24
يكشنبه 18 آبان 1399 14:02 ساعت
2020-11-8 14:24:34
شناسه خبر : 341503
حال باید دید در ادامه شهرهای آمریکا صحنه درگیری‌های مسلحانه میان طرفداران دو نامزد خواهند بود یا ترامپ شکست مقابل جو بایدن را می‌پذیرد و کاخ سفید را بدون آشوب و درگیری ترک خواهد کرد.
حال باید دید در ادامه شهرهای آمریکا صحنه درگیری‌های مسلحانه میان طرفداران دو نامزد خواهند بود یا ترامپ شکست مقابل جو بایدن را می‌پذیرد و کاخ سفید را بدون آشوب و درگیری ترک خواهد کرد.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: بعد از اعلام پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا توسط رسانه‌های رسمی آمریکا مردم این کشور در شهرهای مختلف به خیابان‌ها آمدند.

 

به گزارش رجانیوز، در حالی که برخی از این تجمعات برای ابراز خوشحالی از پیروزی بایدن بود، بسیاری دیگر از تجمعات برای اعتراض به نتیجه انتخابات شکل گرفت؛ حتی در مواردی میان طرفداران دونالد ترامپ و جو بایدن درگیری‌هایی رخ داد. همچنین برخی اعتراضات هم با دخالت نیروهای پلیس و زد و خورد همراه بود.

 

آتش زدن پرچم‌های ترامپ-پنس در برخی از نقاط شهر نیویورک توسط مردم

 

روز گذشته در واشنگتن فعالان جنبش «جان سیاه‌پوستان با ارزش است» با چترهای سیاه، درحالی که هوا هم بارانی نبود، به خیابان‌ها آمدند و از کاخ سفید راه‌پیمایی خود را آغاز کردند.

 

 

در «سالم» اورگن نیز میان طرفداران جو بایدن و دونالد ترامپ درگیری‌هایی رخ داد که با دخالت نیروهای پلیس از شدت یافتن آن‌ها جلوگیری شد.

 

 

شبکه خبری الجزیره از تظاهرات هواداران مسلح دونالد ترامپ در آریزونا و واشنگتن پس از ادعای رسانه‌های آمریکا درباره پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا خبر داده است.

 

 

 

براساس گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره بسیاری از افراد مسلحی که در شهرهای مختلف به خیابان‌ها آمده‌اند از طرفداران دموکرات‌ها و نامزد پیروز هستند.

 

 

 

بیشتر تصاویر پخش شده از خیابان‌های جورجیا نشان می‌داد که طرفداران ترامپ با سلاح گرم به خیابان آمده و به پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعتراض کرده‌اند. 

 

 

رسانه‌های رسمی آمریکا و سران برخی از کشورها درحالی بایدن را رئیس‌جمهور بعدی آمریکا می‌دانند که ترامپ با صدور بیانیه‌ای ضمن نپذیرفتن پیروزی رقیب دموکرات خود، مدعی شده بایدن در هیچ ایالتی پیروز نشده و انتخابات فاصله زیادی با پایان دارد. پیش از این هم ترامپ در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرده بود، خود را با ۷۱ میلیون رأی قانونی، پیروز انتخابات دانست و اعلام کرده که «ناظران آن‌ها اجازه ورود به اتاق‌های شمارش رأی را پیدا نکردند.» همچنین ترامپ در بیانیه‌ای وعده داد که نبرد حقوقی ستاد انتخاباتی وی از امروز آغاز خواهد شد و بیان کرد: «تا زمانی که مردم آمریکا شمارش صادقانه آراء که شایسته آنهاست و دموکراسی طلب می‌کند، به دست نیاورند، آرام نخواهم گرفت». حال باید دید در ادامه شهرهای آمریکا صحنه درگیری‌های مسلحانه میان طرفداران دو نامزد خواهند بود یا ترامپ شکست مقابل جو بایدن را می‌پذیرد و کاخ سفید را بدون درگیری و آشوب ترک خواهد کرد.

 

تصاویری دیگر از اعتراضات مردم شهرهای مختلف آمریکا: