هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 10 آذر 1399
ساعت 12:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 11 آبان 1399 ساعت 01:26
يكشنبه 11 آبان 1399 01:23 ساعت
2020-11-1 01:26:05
شناسه خبر : 341291
با رشد چشمگیر استفاده از اینترنت و فضای مجازی، امروزه اینترنت از جمله ملزومات زندگی افراد بشمار می رود.
با رشد چشمگیر استفاده از اینترنت و فضای مجازی، امروزه اینترنت از جمله ملزومات زندگی افراد بشمار می رود.

طراحی سایت از جمله راه هایی است که افراد بدین طریق می توانند از فواید و مزایای فضای مجازی بهره مند گردند. طراحان سایت به ایجاد صفحات الکترونیکی با هدف ارائه مطالب در زمینه های مختلف می پردازند و کاربران نهایی از طریق مرورگرهای خود به کمک اینترنت می توانند به این صفحات دسترسی پیدا کنند. طراحی سایت فروشگاهی بسیاری از نیازهای جامعه امروزی را با توجه به دغدغه های افراد برآورده نموده است. ناگفته نماند سایت ها با اهداف مختلفی طراحی می شوند و طراحان سایت در تلاشند تا سایت هایی کاربر پسند را طراحی نمایند.

 

 

ویژگی های یک سایت کاربر پسند چیست؟

معمولاً سایت هایی که دارای ظاهری مناسب هستند و کاربران براحتی می توانند با آنها تعامل برقرار نمایند، طرفداران بیشتری خواهند داشت. موارد زیر از جمله عوامل سایت های کاربر پسند بشمار می روند:

  • Navigation

ابزارهای نویگیشن با هدف چگونگی جستجوی کاربران در سایت ها ایجاد می شوند. این ابزارها کمک می کنند تا کاربران براحتی بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود در سایت ها را بیابند.

  • Multimedia

طراحان سایت با استفاده از مولتی مدیا و یا محرک های ویدئویی و صوتی مرتبط با سایت کاربران را برای دسترسی سریع و فهم اطلاعات همراهی می نمایند.

 

  • Compatibility یا سازگاری

معمولاً طراحان سایت سعی می کنند سایت هایی را طراحی نمایند، تا در همه سیستم عامل ها و مرورگرهای مختلف عملکرد مناسبی داشته باشند.

  • Technology یا فناوری

 با پیشرفت هر روزه فناوری طراحان سایت آزادی بیشتری برای نوآوری داشته و می توانند سایت هایی پویا و حرفه ای تولید نمایند.

  • web design یا طراحی سایت

طراحان سایت با افزودن کادرهای نظرسنجی موجب مشارکت کاربران شده و بدین طریق می توانند بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل نمایند.

عناصر اصلی طراحی وب کدامند؟

همانطور که در بخش قبل بیان گردید، طراحان سایت برای جذب مشتریان بیشتر سعی می کنند ویژگی های گفته شده را در ایجاد یک سایت حرفه ای لحاظ نمایند. اما از این ویژگی ها چگونه می توان استفاده نمود؟

  • چیدمان

چگونگی چینش متن، تبلیغات و گرافیک نقش مؤثری در هدف اصلی سایت (افزایش بازدیدکنندگان) دارد. توجه داشته باشید، تعادل، سازگاری و یکپارچگی طرح شامل چیدمان می باشد.

  • رنگ

انتخاب رنگ های مورد استفاده در سایت بستگی به اهداف سایت مشتریان دارد. انتخاب رنگ ها ارتباط مستقیمی با اهداف سازمان ها داشته که بدین طریق می توان آن را به کاربران انتقال داد.

  • گرافیک

طراحان سایت با استفاده از لوگو، عکس و آیکون ها سعی در تقویت سایت ها دارند. توجه داشته باشید لوگوها، رنگ ها و محتواها بگونه ای مورد استفاده قرار گیرند تا سایت بیش از حد پر ازدحام بنظر نرسند.

  • فونت

استفاده از فونت های مختلف نیز باعث تقویت سایت می شوند. فونت هایی که اکثر مرورگرها آنها را می شناسند، موسوم به فونت های امن وب هستند. از همین رو بهتر است، در سایت های خود از این گروه فونت ها استفاده گردد.

  • محتوا

بخش مهم دیگری از سایت محتوای مورد استفاده در آن است. متن های نوشتاری باید همواره مرتبط و مفید باشد تا کاربران بتوانند براحتی موضوع سایت را درک نماید. سعی نمایند در محتوای خود از کلمات مناسب کلیدی بگونه ای استفاده نمائید تا موتورهای جستجو بصورت بهینه آن ها را جستجو نمایند.

چگونگی طراحی یک سایت فروشگاهی موفق

واقعیت امر اینست تا زمانی که طراحی سایت فروشگاهی کامل نگردد و بازدیدکننده دریافت ننماید، نمی توان در مورد میزان موفقیت سایت فروشگاهی اظهار نظر نمود. از مهمترین مسائلی که در زمینه موفقیت سایت ها مورد بحث واقع می شد، سئو آنهاست. منظور از سئو اینست که سایت ها بتوانند ترافیک و بازدیدکنندگان بیشتری را از طریق جستجوگرها دریافت نمایند.

 

 

همانطور که می دانید امروزه افراد در کسب و کارهای مختلف، با هدف پیشرفت و ارتقاء شان اقدام به طراحی سایت می نمایند. سایت های فروشگاهی بگونه ای هستند که در صفحات اینترنت در هر زمان و مکانی در دسترس هستند. در برخی موارد ممکن است صاحبان مشاغل حتی دارای شعبه مرکزی نیز نباشند و فقط از طریق فروشگاه های آنلاین کسب درآمد می نمایند.

منظور از طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی چیست؟

آن دسته از فروشگاه های اینترنتی که از قالب و الگوی مشخصی برای طراحی سایت شان استفاده می نمایند، فروشگاه های اختصاصی نامیده می شوند. در طراحی این سایت ها از المان ها و الگوهایی استفاده می شود که آنها را از سایت های خبری، شرکتی و شخصی متمایز می نماید. می توان گفت استفاده از طراحی سایت های اختصاصی یکی از مهمترین دلایل پیشرفت سایت ها محسوب می شود. از همین رو بهتر است جهت پیشرفت و گسترش سایت های فروشگاهی خود از طراحی های اختصاصی استفاده نمود.

توجه داشته باشید که سایت های فروشگاهی حجم زیادی از اطلاعات را در خود دارند و ممکن است کاربران به هنگام جستجو خدمات و یا محصول مورد نظرشان با مشکلاتی روبرو شوند. بهتر است در طراحی سایت های فروشگاهی اختصاصی از ماژول های جستجوی پیشرفته کالا استفاده نمائید.

 

 

جمع بندی

طراحی سایت به منظور تحقق اهداف مورد نظر کسب و کارهای مختلف انجام می شود که با در نظر گرفتن نیاز مخاطبان توسط افراد حرفه ای و کاربلد طراحی می شود. در این میان شرکت های مختلف در این زمینه فعالیت می کنند که می توان از خدمات باکیفیت آن ها استفاده کرد. CMS IRAN از موفق ترین مجموعه های طراحی سایت در کشور است که توانسته بهترین خدمات طراحی سایت حرفه ای را برای مشتریان خود داشته باشد. رضایت مندی، تحویل بموقع پروژه، پشتیبانی و آموزش و مدیریت طراحی سایت از خصوصیات بارز این مجموعه به شمار می رود. جهت برقراری ارتباط با بخش مشاوره ای می توانید به آدرس سایتcms-iran.com  مراجعه فرمایید.