هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 8 آبان 1399 ساعت 10:57
پنجشنبه 8 آبان 1399 10:49 ساعت
2020-10-29 10:57:14
شناسه خبر : 341227
رئیس ‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر، رسانه‌های کشورش را «فاسد» خواند و از نبود آزادی رسانه در این کشور انتقاد کرد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر، رسانه‌های این کشور را «فاسد» خواند و از نبود آزادی رسانه در کشورش انتقاد کرد.

ترامپ در این پیام نوشت: «آمریکا آزادی رسانه ندارد، ما سرکوب روایت‌ها یا فقط اخبار جعلی داریم. طی دو هفته گذشته چیزهای زیادی در مورد اینکه چقدر رسانه‌‌هایمان فاسد هستند و اکنون درباره غول‌های فناوری که شاید حتی بدترند، معلوم شده است. بخش ۲۳۰ [قانون اینترنت] را لغو کنید!».

بخش ۲۳۰، قسمتی از قانون استفاده از اینترنت در آمریکاست که ایمنی در برابر محتوا‌های شخص ثالث برای ناشران وب‌سایت‌ها را فراهم می‌آورد.

رسانه اجتماعی توئیتر بار‌ها پیام‌های ترامپ را که به گفته خود مصداق اطلاعات گمراه‌کننده بوده‌اند، علامت‌دار کرده است.

این رسانه اجتماعی دو هفته گذشته با اعلام اینکه پیام ستاد تبلیغات انتخاباتی ترامپ که در آن جو بایدن «دروغگو» خوانده شده و همچنین انتشار ویدئویی درباره کسب و کار «هانتر بایدن»، پسر وی در اوکراین، نقض سیاست‌های این رسانه محسوب می‌شود، حساب کاربری تیم ترامپ را تعلیق کرد.

ترامپ همچنین طی سخنرانی‌ها و پیام‌های مجازی خود، مخصوصاً در ماه‌ها و روز‌های منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری، بار‌ها رسانه‌های کشورش را به انتشار اخبار جعلی متهم کرده است.