هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 5 بهمن 1399
ساعت 09:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 6 آبان 1399 ساعت 10:54
سه شنبه 6 آبان 1399 10:41 ساعت
2020-10-27 10:54:57
شناسه خبر : 341167
یافتن شغل ایده آل می‌تواند یکی از بهترین اتفاقات زندگی هر فردی باشد. یک شغل مناسب و خوب نه تنها نیازهای افراد را برآورده می‌سازد بلکه می‌تواند اعتماد به نفس آن‌ها را نیز افزایش دهد و رضایت خاطر را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. در این مطلب با عوامل موثر برای یافتن شغل خوب آشنا خواهید شد.
یافتن شغل ایده آل می‌تواند یکی از بهترین اتفاقات زندگی هر فردی باشد. یک شغل مناسب و خوب نه تنها نیازهای افراد را برآورده می‌سازد بلکه می‌تواند اعتماد به نفس آن‌ها را نیز افزایش دهد و رضایت خاطر را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. در این مطلب با عوامل موثر برای یافتن شغل خوب آشنا خواهید شد.

نکاتی که برای یافتن شغل ایده آل باید به آن‌ها توجه داشت

زمانی‌که برای یافتن شغل ایده آل در بازار کار جستجو می‌کنید، مهم‌ترین ویژگی‌هایی شغلی که از ذهن می‌گذرانید چه هستند؟ برای اغلب افراد داشتن درآمد بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تا جایی که توجه زیادی به این موضوع آن‌ها را از بررسی سایر ویژگی‌های شغل آینده که ممکن است تاثیر پررنگ‌تری بر زندگی آن‌ها داشته باشد، باز می‌دارد. عواملی همچون علاقه به کار و محیط کاری، امنیت شغلی و هم‌خوانی شغل با شخصیت و سبک زندگی، از عوامل بسیار مهمی هستند که برای ورود به موقعیت شغلی باید آن‌ها را در نظر گرفت. اما متاسفانه یکی از اشتباهاتی که اغلب افراد مرتکب می‌شوند این است که تصور می‌کنند شغل ایده‌آل یک شغل بی عیب و نقص است که تمام انتظارات آن‌ها را به صورت یکجا برآورده خواهد کرد. به همین دلیل شروع به خیال‌پردازی کرده و توقعات نابه‌جایی را در ذهن خود ایجاد می‌کنند.

برای یافتن شغل ایده آل باید شغلی را انتخاب کنید که با علایق شخصی، توانایی‌ها، مهارت‌ها، ارزش‌ها و سبک زندگی شخصی شما هم‌خوانی داشته باشد. یادتان باشد شما هرگز مجبور به انجام کاری که هیچ علاقه‌ای به آن ندارید، نیستید. شاید تبدیل شدن به یک سوپراستار سینما بی‌نظیر باشد؛ اما ممکن است شغل بازیگری با مهارت‌ها و یا شخصیت شما در تضاد کامل باشد. بنابراین تنها با رویای تبدیل شدن به یک استار نمی‌توانید این حرفه را انتخاب کنید. شغل ایده‌آل همان شغل متناسبی است که حس مثبت را در تمام مراحل زندگی به شما القا کند. بنابراین قبل از آن‌که به جست‌وجوی شغل بپردازید، باید خودتان را به خوبی بشناسید و با نگاهی به درون خودتان، به کشف استعدادهای منحصر به فردتان بپردازید. چیزی که متاسفانه خیلی از افراد به آن بی‌توجه هستند. در ادامه راجع‌ به اهمیت یافتن استعدادهای حقیقی، بیش‌تر با شما صحبت خواهیم کرد.

چرا لازم است استعدادها و توانایی‌هایتان را کشف کنید؟

بسیاری از افراد هیچ‌گاه به دنبال کشف استعدادها و توانایی‌های خودشان نمی‌روند. اغلب آن‌ها خودشان را دست کم می‌گیرند و فکر می‌کنند که در هیچ زمینه‌ای استعداد ندارند. اما دانستن اینکه چقدر منحصر به فرد هستید و چه استعدادهایی دارید، برای یافتن شغل ایده آل یک ضرورت به شمار می‌آید. مردم فکر می‌کنند که برای رشد و توسعه باید بر روی نقاط ضعفشان تمرکز کنند و آن‌ها را مرتفع سازند. اما کار کردن روی نقاط ضعف تنا باعث خواهد شد که از وضعیت بد به معمولی برسید. درحالی‌که با کشف و به‌کارگیری استعدادهایتان می‌توانید به وضعیت عالی برسید. آیا کسی هست که بیل گیتس معروف را نشناسد؟ بله، او موسس مایکروسافت و ثروتمندترین مرد جهان است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیل گیتس در سال‌های آغازین دانشگاه، هاروارد را به‌ همراه دوستش پُل آلن ترک کرد تا به برنامه‌نویسی نرم‌افزارها بپردازند و مایکروسافت را بنیان‌گذاری کنند.

حتما تا به اینجا متوجه شده‌اید که مهم‌ترین عامل رشد و موفقیت شما استعدادهایتان هستند. پس در نخستین گام برای یافتن شغل ایده آل، استعدادهایتان را بیابید و با تمام توانتان آن‌ها را به کارگیرید. کشف استعدادها و پتانسیل‌هایتان یعنی آگاهتر شدن از اینکه واقعاً چه کسی هستید. وقتی بدانید چه چیزهایی در شما منحصر به‌فرد است و از دیگران متمایزتان می‌کند، می‌توانید آن‌ها را بپذیرید و به بهترین شکل ممکن از آن‌ها استفاده کنید. یک روش خوب برای شناخت استعدادها و توانایی‌هایتان استفاده از تست‌های شخصیت‌شناسی است. می‌توانید از نتایج تست به عنوان نقطه ی شروع برای شناخت خودتان استفاده نمایید.

تاثیر مهارت‌آموزی برای یافتن شغل ایده آل را دست کم نگیرید!

برای یافتن شغل ایده آل اگر در کاری که می‌خواهید انجام دهید استعداد داشته باشید اما مهارت آن را کسب نکنید، محکوم به شکست خواهید شد. هرچند که وجود استعداد، سرعت یادگیری مهارت را افزایش می‌دهد و کارتان را جلوتر خواهد انداخت. در حقیقت، استعداد و توانایی در کنار هم معنا پیدا می‌کنند و غوغا به پا خواهند کرد. این در حالی است که هر کدام از آن‌ها به تنهایی شاید آنگونه که باید ما را به سمت خواسته‌ها و آرزوهایمان نرسانند. اما ترکیب این دو، قطع به یقین ما را به رویاهایمان خواهند رساند. یادگیری مهارت‌های شغلی به شما کمک می‌کنند تا بتوانید استعدادها و توانایی‌های خودتان را به مرحله‌ی اثبات برسانید.

شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های حضوری و یا استفاده از یک سایت آموزش خوب مهارت‌های مورد نیاز برای ورود به بازارکار و یافتن شغل ایده آل را بیاموزید. اما انتخاب یک منبع آموزشی خوب که مطالب و محتواهای کارآمد در اختیارتان قرار دهد در میان انبوهی از منابع، کمی دشوار است. پس چه باید کرد؟

یک پیشنهاد ویژه برای یادگیری مهارت‌‌های شغلی

چراغ به عنوان نسل جدیدی از پلتفرم‌های کاریابی با تلفیق خدمات آموزش و کاریابی تمام مهارت‌های کاربردی و مفید برای یافتن شغل ایده آل را به شما خواهد آموخت. این سامانه به سبب تعامل پایدار با شرکت‌ها بهتر از هر کس دیگری از مهارت‌های مورد نیاز کارفرمایان برای جذب و استخدام نیرو مطلع است. کلیه‌ی کارجویان با شرکت در دوره‌ آموزش آنلاین مورد نظرشان در چراغ، به هر مهارتی که برای کار و سرمایه‌گذاری حرفه‌ای نیاز داشته باشند، دست خواهند یافت. همه چیز برای داشتن زندگی شغلی بهتر در چراغ مهیاست.