هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 2 آبان 1399 ساعت 00:37
جمعه 2 آبان 1399 00:34 ساعت
2020-10-23 00:37:11
شناسه خبر : 341085

کنترل تردد و به عبارتی ورود و خروج، این روزها بیشتر از پیش دغدغه ی شهروندان و به ویژه مدیران مراکز و موسسات متفاوت است.
در عصر تکنولوژی، دیگر این قضیه ی کنترل تردد کارکنان و کارمندان یک موسسه و اداره، خیلی پیش پا افتاده و بدیهی است!
همه ی موسسات و سازمان ها و ارگان های مختلف باید برای بهبود بخشیدن به روند کار موسسه ی خود و نظم دادن به اوضاع و شرایط، کنترل ورود و خروج کارمندان خود را در دست داشته باشند تا دچار سردرگمی و بی نظمی نشوند.
نمونه ی دستگاه های ورود و خروج را تقریبا هر روز در مکان هایی مثل مترو و بی آر تی می بینیم. کار این دستگاه ها در اصل کنترل تردد شهروندان است.

گیت کنترل تردد امنیتی

دستگاه کنترل تردد چگونه عمل می کند؟

سامانه‌های کنترل تردد، معمولا متصل به یک درب یا قفل الکترونیکی هستند و معمولا شیوه‌ی کار آن‌ها به این صورت است که این دستگاه‌ها را بر روی درب اصلی ورودی و یا درهای داخلی مجموعه قرار می‌دهند و یک کاربر مورد اطمینان، با ارائه دادن اطلاعاتی به دستگاه از قبیل رمز، کارت، اثرانگشت و یا … قادر به ورود به آن محل خواهد بود.

دستگاه‌های کنترل تردد، معمولا انواع مختلفی دارند و با توجه به نحوه‌ی عملکردشان و نیازهای سازمان در دسته‌بندی‌های زیر جای می‌گیرند.

ما در این بخش از مقاله سعی داریم انواع دستگاه‌ کنترل تردد را به همراه مزایا و معایب و کاربردهای آن‌ها در هر سازمان به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید و دستگاه مورد نیازتان را هرچه سریع‌تر خریداری کنید!

دستگاه کنترل تردد کارتی

در دستگاه کنترل تردد کارتی روش کار بدین شکل است که برای کاربران کارتی صادر می شود و بدون داشتن این کارت کسی قادر به ورود و خروج از آن گیت نیست.

دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی 

این نوع دستگاه ها برای اجازه ی تردد،  نیاز به اثر انگشت هر شخص دارند.
به این شکل که افراد از قبل اثر انگشتشان توسط دستگاه یکبار به تایید رسیده است و پس از آن، هربار که انگشت خود را روی حسگر دستگاه کنترل تردد قرار دهند می توانند از آن گیت رد شوند.

دستگاه کنترل تردد چشمی

یکی از پیشرفته‌ترین مدل‌های دستگاه‌های کنترل تردد، دستگاه‌هی کنترل تردد چشمی هستند که از طریق شناسایی و کنترل عنبیه افراد، مجوز تردد را برای سایرین صادر می‌کنند.
عملکرد این دستگاه بدین شکل است که اشخاص جلوی دستگاه قرار می گیرند و ستگاه با بررسی عنبیه ی چشمشان و تایید آن شخص، به او اجازه ی ورود می دهد.

دستگاه کنترل  تردد چهره

آخرین نوع دستگاه های کنترل تردد، دستگاه اکسس کنترل تشخیص چهره است که  برای اینکه دستگاه به شما مجوز ورود بدهد باید مقابل دستگاه بایستید و دستگاه چهره ی شما را شناسایی کند. بعد از آنکه دستگاه کار شناسایی را کامل انجام داد شما قادر به تردد از آن مسیر هستید.

دستگاه اکسس کنترل چیست؟

دستگاه‌های اکسس کنترل، دستگاه‌هایی هستند که تردد اشخاص و اشیا را بدون دخالت نیروی انسانی کنترل می‌کنند.

هر روزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های جدیدتری تولید می‌شود که سطح امنیت و آرامش زندگی انسان را بالا می‌برند و به کیفیت زندگی انسان، رنگ تازه‌ای می‌بخشند.

دستگاه‌ کنترل دسترسی هم، یکی از این دستگاه‌ها به شمار می‌آیند!

این دستگاه‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شوند که می‌توانند تعیین کنند چه شخصی در چه زمانی به کجا دسترسی باشد!

در حقیقت دستگاه‌های کنترل دسترسی، مجوزی را برای ورود و خروج افراد صادر می‌کنند و مدیران می‌توانند با تهیه‌ی این دستگاه‌ها، تردد پرسنل خود را کنترل کنند و با جلوگیری از ورود و خروج افراد متفرقه، امنیت سازمان خود را بهبود ببخشند.

دستگاه اکسس کنترل غالبا علاوه بر خود دستگاه، شامل یک نرم افزار نیز هست که مدیران موسسات با استفاده از این نرم افزارها کنترل کارمندان خود را دردست دارند.

بهترین نرم افزار حضور و غیاب را می توانید در سایت جهان گستر پارس مشاهده کنید.

نرم افزار حضور و غیاب رایگان

موارد کاربرد دستگاه اکسس کنترل

سیستم حضور و غیاب: بعضی سازمان ها از دستگاه اکسس کنترل برای حضور و غیاب کارکنانشان استفاده می کنند.
کنترل ورود و خروج: بعضی دیگر از اماکن، از دستگاه‌ کنترل دسترسی برای کنترل ورود و خروج افراد استفاده می‌کنند.
ردیابی کارمندان یا اشیاء: یکی دیگر از کاربردهای دستگاه اکسس کنترل این است که با برچسب گذاری روی افراد یا اشیاء می تواند آن شئ یا فرد که روی آن برچسب گذاری شده را ردیابی کند.

کنترل تردد و ورود و خروج در دوران کرونا

کنترل تردد و ورود و خروج این روزها به دغدغه ی اصلی همه ی مسئولان تبدیل شده است.
همه می دانیم که بستن همه ی ورودی و خروجی های شهری اصلا نمی تواند امکان پذیر باشد!
پس کاری که می تواند در این دوران چاره ساز باشد کنترل تردد به روش های گوناگون است. 

دستگاه اکسس کنترل
با استفاده از انواع دستگاه های کنترل تردد در عوارضی ها و اتوبان ها می توان ورود و خروج خودروها را از کلان شهرها کنترل کرد و با استفاده از سنسورها و انواع دوربین های کنترل تردد، می شود برای خودروهای غیر مجاز که اجازه ورود به شهر دیگر را ندارند جریمه نوشت و در دستگاه به ثبت رساند.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع دستگاه کنترل تردد و ورود و خروج و کاربرد آن ها می توانید به سایت جهان گستر پارس مراجعه کنید.